Sztafetowe biegi przełajowe | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

zdjęcie wspólne

Sztafetowe biegi przełajowe

Opublikowano: 24-03-2023
Młodzież ze świebodzickich szkół licznie i chętnie bierze udział w wydarzeniach sportowych organizowanych w naszym mieście. Dzisiaj (piątek, 24 marca) na terenie basenu letniego odbyły się międzyszkolne sztafetowe biegi przełajowe.

Zmaganiom uczestników kibicowali zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański,  Radna Rady Miejskiej Grażyna Bieniada, pomysłodawca imprezy Radny Rady Miejskiej Marek Gąsior, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa oraz Prezes OSiR Świebodzice Jarosław Pizuński, oraz trenerzy i opiekunowie młodych sportowców. 

Jako pierwsze startowały drużyny dziewcząt. Rywalizacja była bardzo wyrównana, jednak zwycięzca może być jeden. Wygrała Szkoła Podstawowa nr 4. Na kolejnych miejscach uplasowały się SP nr 2 i SP nr 3.

Kolejni pobiegli chłopcy. Tu również od razu nie było zdecydowanego lidera. Ostatecznie zwycięzcami okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, a tuż za nimi uplasowały się drużyny SP nr 3 i SP nr 4.

Nad prawidłowym przebiegiem i bezpieczeństwem uczestników czuwali pracownicy gospodarza zmagań – OSiR Świebodzice.

Uroczystej dekoracji wszystkich uczestników dokonali wspólnie goście. Burmistrz Miasta podkreślił, że aktywność ruchowa jest niezwykle ważna, szczególnie w obecnych czasach zdominowanych przez siedzący tryb życia. Natomiast Zastępca Burmistrza zaprosił serdecznie wszystkich obecnych do udziału w II edycji wielkiego biegowego święta Świebodzicka Piątka&Dycha, które odbędzie się 21 maja.

Na koniec uczestników zaproszono na poczęstunek regeneracyjny. Sponsorem zawodów była Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 238

Powrót