II Etap modernizacji Biblioteki | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

II Etap modernizacji Biblioteki

Opublikowano: 27-03-2023
Za nami II etap modernizacji świebodzickiej Biblioteki.

Przypominamy, że dzięki konkursowemu naborowi wniosków w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Priorytet 2 kierunek interwencji 2.1 „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” świebodzicka placówka pozyskała 500 000 tys. z MKiDN, a całość inwestycji opiewa na 709 500 tys. Pozostała kwota to wkład własny biblioteki jaki otrzymała z budżetu Gminy Świebodzice, by zrealizować zadanie pod nazwą „BIBLIOTEKA NIE WYKLUCZA: modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Świebodzicach.” 

13 marca 2023 r.  działalność wznowił Oddział Dziecięcy biblioteki, a obecnie trwają prace porządkowe przy ul. Świdnickiej 15. Biblioteka dla dorosłych przeszła gruntowny remont w 2014 pozyskując środki z ministerstwa. w chwili obecnej II etap modernizacji polegał przede wszystkim na dostosowaniu placówki do osób ze szczególnymi potrzebami, zgodnie z Ustawą z dn. 19 lipca 2019 r. Ponadto odmalowano magazyn, wypożyczalnię główną, czytelnię i pozostałe pomieszczenia wchodzące w skład instytucji. Dzięki drobnym zmianom i przearanżowaniu wnętrza Biblioteka zyskała dodatkowe pomieszczenie gospodarcze i większą powierzchnię na rozmaite spotkania i wydarzenia kulturalne. Przy ul. Świdnickiej 15 znajdować się będzie specjalne stanowisko komputerowe przystosowane do osób ze specjalnymi potrzebami, miejsce na księgozbiór obcojęzyczny sukcesywnie uzupełniany, lektury szkolne, a książki z czytelni będą dostępne zarówno w wypożyczeniu prezencyjnym jak i na zewnątrz po uprzednim zamówieniu u bibliotekarza w placówce lub online.
Całość inwestycji zwieńczy nowe wyposażenie w sprzęt edukacyjno-multimedialny w obu placówkach.
Modernizacja Biblioteki sprawi, że Świebodzice będą mogły poszczycić się nowoczesną placówką kulturalno-edukacyjną na miarę potrzeb, która z powodzeniem realizuje swoje statutowe cele.

Autor: MBP / Wydział PK

Liczba wyświetleń: 605

Powrót