Szachy dla świebodzickich podstawówek | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Przekazanie kompletów

Szachy dla świebodzickich podstawówek

Opublikowano: 29-03-2023
W związku z coraz większym zainteresowaniem grą w szachy Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga zachęcił przedstawicieli szkół do tworzenia kół szachowych na terenie placówek.

Gmina Świebodzice zakupiła 20 kompletów szachów turniejowych wraz z zegarami elektronicznymi. W środę (29 marca) Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga wraz z Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej Robertem Sysą i Prezesem OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Jarosławem Pizuńskim przekazali na ręce Dyrekcji szkół podstawowych: Elwiry Kirklo – Rusek z SP 1, Teresy Walczak – Jusiel z SP 2, Jolanty Styrny-Grossman z SP 3, Anny Nowak z SP 4 oraz Łukasza Kucemby SPI, zestawy do tej królewskiej gry.

Szachy przez swój aspekt sportowej rywalizacji uczą myśleć obiektywnie i nie lekceważyć przeciwnika. Oto pozytywne właściwości szachów: wyrabianie zdolności planowania i przewidywania, poczucie odwagi, przezorność, ostrożność i na końcu - poczucie odpowiedzialności za własne decyzje. Dlatego też nauka gry w szachy pozostaje nowym narzędziem wzbogacającym arsenał używanych środków do kształtowania osobowości oraz stymulowania rozwoju emocjonalnego i intelektualnego uczniów podczas szeroko rozumianego procesu wychowawczego

Autor: OPS/ Wydział PK

Liczba wyświetleń: 238

Powrót