Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Herb Gminy na rozmytym tle

Informacja dotycząca Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano: 20-04-2023
Szanowni Mieszkańcy, w związku z pojawiającymi się wątpliwościami podczas prac Zespołu ds. oceny projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego w zakresie weryfikacji merytoryczno - technicznej realizacji projektu i zapisami w Uchwale nr XXII/163/2020 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 23 stycznia 2020 r., oraz oczekiwaniem na dodatkową opinię prawną, jak również złożonym projektem zmiany do Uchwały nr XXII/163/2020 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 23 stycznia 2020 r. termin weryfikacji projektów zostaje przesunięty do dnia 17 maja 2023r.

Zaproponowana zmiana rozszerza możliwość realizacji projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego na terenach będących własnością nie tylko Gminy Świebodzice, ale także innych gminnych osób prawnych Gminy Świebodzice i znajdujących się w posiadaniu tych podmiotów. W przypadku terenu należącego do innych niż Gmina, gminnych osób prawnych wymagana jest zgoda tych osób.

Szanując demokratyczność wyboru mieszkańców Świebodzic, termin weryfikacji projektów zostaje przesunięty, tak aby Rada Miejska miała możliwość opowiedzieć się w powyższym temacie.

Uprzejmie informujemy, że ogłoszenie listy projektów wybranych do realizacji nastąpi po wyczerpaniu trybu odwoławczego do dnia 31 maja 2023 r.

 

Autor: Wydział RS/PK

Liczba wyświetleń: 198

Powrót