Z troski o nasze środowisko | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Brak zdjęcia

Z troski o nasze środowisko

Opublikowano: 25-05-2023
Wspólnym głosem, w trosce o środowisko, jakość powietrza, o to jak będzie wyglądała planeta za kilka lat rozmawiali dzisiaj podczas spotkania zorganizowanego przez Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgę, Prezesa Firmy Termet Ryszarda Satyłę przedstawiciele świebodzickich zarządców budynków, m.in. Dompos, Prefekt, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Elżbieta Krzan, Dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości, przedstawiciele ościennych Gmin: Dobromierz oraz Świdnica. W spotkaniu uczestniczyli także: Wiceprezes firmy Termet Damian Majer oraz Dyrektor Handlowy Mieczysław Zubowicz.

Uczestników spotkania w Miejskim Domu Kultury serdecznie powitał Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który podziękował gościom za przybycie, firmie Termet za świetną działalność na terenie naszego miasta od 75 lat. Ryszard Statyła skierował do Burmistrza Pawła Ozgi słowa uznania oraz szacunku za wrażliwość na potrzeby lokalnej firmy, świetną współpracę i życzliwość. Uczestnicy spotkania zaznaczyli, że takie spotkania są bardzo potrzebne, gdyż wzmacniają odpowiedzialność za nasze miasto,  Wybrzmiało, że bardzo ważna jest świadomość Świebodziczan na temat tego z jakich urządzeń grzewczych oraz chłodzących korzystać, tak, aby odbywało się to niskobudżetowo i spełniało wszystkie obowiązujące normy. To spotkanie pozwoliło na wymianę doświadczeń, w tym m.in.  z jakimi trudnościami muszą się zmierzyć zarządcy budynków, ale też w jaki sposób zwiększyć komfort w danym miejscu zamieszkania.  Omówiono programy z jakich korzystają zarządcy oraz mieszkańcy oraz jakie programy koordynuje Gmina Świebodzice, m.in. Czyste Powietrze oraz Ciepłe Mieszkanie. Spotkanie było okazją do zaprezentowania przez firmę Termet swojej oferty urządzeń grzewczych w Polsce, kotłów gazowych różnego typu, podgrzewaczy wody oraz rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii. Firma realizuje pełny cykl badawczo-rozwojowy. Posiada własne biuro projektowe oraz laboratorium badawcze, w których opracowywane są nowe technologie wykonawstwa oraz dokumentacja konstrukcyjna wszystkich produktów. Ukierunkowanie firmy na produkcję urządzeń grzewczych pozwoliło na osiągnięcie wysokiego poziomu specjalizacji produkcji i stworzenie nowoczesnego parku maszynowego.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 589

Powrót