Świetny występ Operetki Wrocławskiej w naszym mieście | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

uczestnicy wydarzenia

Świetny występ Operetki Wrocławskiej w naszym mieście

Opublikowano: 01-06-2023
W przeddzień Dnia Dziecka do naszego miasta zawitała Operetka Wrocławska. Artyści przyjechali do Świebodzic w związku z przyznaną dotacją w ramach rozstrzygniętego konkursu ofert na realizację zadań publicznych. Świetna atmosfera towarzyszyła temu wydarzeniu. Dopisała pogoda, frekwencja, a uśmiech na twarzach dzieci był najlepszą oceną tego wydarzenia.

Zgromadzonych mieszkańców powitał serdecznie Burmistrz naszego Miasta Paweł Ozga, który podziękował wszystkim za przybycie, przekazał najserdeczniejsze życzenia wszystkim dzieciom, przede wszystkim zdrowia, uśmiechu, radości oraz beztroskiej zabawy. Radośnie powitał dzieci także Radny Rady Miejskiej Jan Klepiec. W Operetce uczestniczyli także: Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Siostra Mariola Mucha wraz z podopiecznymi, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Beata Wiciak oraz Prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Artyści weszli w świetną interakcję z dziećmi, śpiewali znane utwory operetkowe: Johanna Straussa Walc Odgłosy Wiosny, Jacquesa Offenbacha Arię Lalki Olympii i wiele innych, wykonywali piękne układy choreograficzne, dominował balet. Jednym z elementów Operetki był występ czarodzieja, który wyczarował kolorowy śnieg, a także puszczał bańki mydlane. Młodzi widzowie nagradzali artystów gromkimi brawami. Na koniec artyści obdarowali dzieci tematycznymi kolorowankami oraz wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcie. W podziękowaniu za piękny występ Artyści otrzymali słodki upominek z lokalnej firmy ZPC Śnieżka S.A.

Kolejna uczta dla ucha oraz duszy odbędzie się w dniu 31 sierpnia o godz. 17:00. Tym razem będzie to Operetka, lata 20 i 30 dla dorosłych.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 421

Powrót