Sp nr 2 ma nowe miasteczko rowerowe | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Sp nr 2 ma nowe miasteczko rowerowe

Opublikowano: 06-06-2023
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 od dzisiaj może korzystać z nowego miasteczka rowerowego na placu apelowym.

Jak podkreśla Burmistrz Miasta Paweł Ozga: „realizacja zadania pozwoli najmłodszym mieszkańcom Świebodzic zdobywać umiejętności i doświadczenie w poruszaniu się na jednośladach oraz poznawać zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jazda rowerem po ulicach ze znakami drogowymi, z możliwością parkowania, ustępowania pierwszeństwa innym użytkownikom drogi to nauka ważnych zasad przez świetną zabawę. Co ważne ta inicjatywa została zrealizowana we współpracy Radnych Rady Miejskiej wraz ze mną. Dzięki temu powstało pierwsze w Świebodzicach miasteczko, a drugie  w Powiecie Świdnickim. To pokazuje, że razem możemy więcej z korzyścią dla mieszkańców Świebodzic”.

Dyrektor Teresa Walczak-Jusiel wraz z nauczycielami oraz uczniami dołożyli wszelkich starań, aby otwarcie miało tematyczny przebieg. Uczestniczyły w nim dzieci na rowerach, hulajnogach.  Miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali razem: Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz z Dyrektor Teresą Walczak-Jusiel oraz przedstawiciel społeczności szkolnej.

W otwarciu uczestniczyli także: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Sierżant Szt. Michał Rzepecki z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy z wydziału Prewencji, Wicedyrektor SP nr 2 Dorota Piwko, Prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Sławomir Sprawka, Prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosław Pizuński, Kierownik Wydziału Infrastruktury Technicznej i Remontów Magdalena Osiewacz-Drab oraz pracownik Wydziału IT.

Michał Rzepecki przedstawił dzieciom zasady ruchu, do których zobowiązani są stosować się rowerzyści, były także wesołe utwory o tematyce rowerowej i oczywiście przejazd po miasteczku wraz z udziałem w grach, które są częścią miasteczka.

Wykonawcą inwestycji jest firma 9dots Sp. z o.o. Teren pod wykonanie zadania uprzątnął i przygotował ZGK Świebodzice Sp. z o.o.

Inwestycja realizowana jest ze środków budżetu Gminy Świebodzice, a jej koszt to ok. 150 000 zł.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 531

Powrót