Uczniowie SP nr 2 uczestniczyli w akcji „Jak nie czytam jak czytam” | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Uczniowie SP nr 2 uczestniczyli w akcji „Jak nie czytam jak czytam”

Opublikowano: 07-06-2023
Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam” organizowana od 2016 roku powróciła po przewie spowodowanej pandemią. W środę, 7 czerwca, w hali sportowo-widowiskowej świebodzickiego OSiR-u, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania spotkali się, aby czytać wybrane przez siebie książki.

Wszystkich obecnych przywitała prowadząca wydarzenie Anna Sędziak, a wśród gości byli: Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Dorota Piwko, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Beata Wiciak oraz nauczyciele poszczególnych klas.

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” ma na celu budowanie pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z przyjemnym spędzaniem wolnego czasu i rozrywką. Każdy z uczniów przyniósł na wydarzenie wybraną przez siebie książkę oraz koc na którym mógł się wygodnie ułożyć i wczytać w przygody bohaterów. Uczniowie postanowili również pokazać, że czytać można zawsze i wszędzie, nawet podczas kręcenia hula-hop. W trakcie akcji organizatorzy wręczyli nagrody w konkursach organizowanych przez szkolną bibliotekę, m.in. na największą ilość przeczytanych książek, czy mem z lektury. Uczestnikom w każdym wieku humory dopisywały, a wspólne czytanie w gronie koleżanek i kolegów było świetna okazją do odkrycia w sobie czytelniczej pasji.  

W akcję „Jak nie czytam, jak czytam” włącza się w całej Polsce tysiące uczniów, jej głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami lokalnymi - ponad 2 tysiące bibliotek wszystkich typów. Akcja jest niepolityczna, bez zewnętrznego finansowania.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 455

Powrót