Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Połączone plakaty informacyjne

Już w ten weekend zapraszamy na dwa pikniki

Opublikowano: 12-09-2023
Nadchodzący weekend zapowiada się ciekawie, gorąco zachęcamy do udziału w dwóch piknikach. Prognoza pogody napawa optymizmem, przygotowanych jest także bardzo dużo ciekawych atrakcji. Będziemy bawić się i pomagać.

Piknik rodzinny - zakończenie lata

Zapraszamy wszystkich na Piknik rodzinny zakończenie lata. Już w sobotę 16 września od godziny 15:00 do 18:00 bawimy się całymi rodzinami na boisku sportowym w Cierniach.

Gry, konkursy, zabawy, strefa muzyczna, pokazy straży pożarnej, warsztaty artystyczne, teatrzyk, przekąski i wiele innych. Podczas wydarzenia po raz kolejny prowadzona będzie zbiórka środków na leczenie małej wojowniczki Agatki Salamon, która walczy o zdrowe serduszko.

Organizatorem wydarzenia jest OSiR Świebodzice Sp. z o.o.

Wydarzenie wspierają:

Miasto Świebodzice;

Szkoła Podstawowa Integracyjna;

Miejski Dom Kultury W Świebodzicach;

Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach;

ZWiK Świebodzice;

ZGK Świebodzice;

Zespół Szkół Świebodzice;

Klub Senior + w Świebodzicach;

Z.U.P. KIR;

FUTURE INVEST.

Kluby sportowe
Serdecznie zapraszamy!

Pomóżmy Kubie walczyć dalej - piknik charytatywny

Już 17 września od godz. 14:00 zapraszamy na piknik charytatywny pod Patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi, podczas którego zbierane będą środki na zakup sprzętu medycznego dla 15-letniego mieszkańca Świebodzic.

Kuba Zakierski od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe i padaczkę. Potrzebuje aktywnego wózka inwalidzkiego oraz ortez, które ułatwią mu codzienne funkcjonowanie.

Wspólnie możemy więcej.

Na ten moment brakuje 15 tysięcy złotych. Aby zebrać środki potrzebne na zakup sprzętu, zorganizowany zostanie piknik charytatywny. Zapraszamy 17 września 2023 w godzinach 14:00-18:00 do Parku Miejskiego w Świebodzicach. Dla najmłodszych przewidzianych jest wiele atrakcji – spektakl teatralny, malowanie twarzy, kolorowe warkocze, pokazy baniek mydlanych, dmuchana zjeżdżalnia, grywalizacje rodzinne. Datki zebrane podczas wydarzenia zostaną wpłacone na zbiórkę założoną na rzecz Kuby – https://www.siepomaga.pl/kuba-zakierski.

Dzielny wojownik.

Tak określa Kubę mama. Pomimo słabego organizmu i wielu ograniczeń, chłopiec stawia czoła przeciwnościom. Dużo siły wkłada w rehabilitację – codziennie ćwiczy pod okiem fizjoterapeutów i opiekunów. Skolioza i przykurcze nie ułatwiają zadania, dlatego potrzebne są specjalne gorsety i ortezy. Dodatkowo Kuba ma obstrzykiwane toksyną botuminową mięśnie. Te trudne zabiegi i intensywna rehabilitacja pomagają zmniejszyć dolegliwości.

– Kuba jest najdzielniejszym wojownikiem, jakiego znam. Od samego urodzenia stoczył wiele bitew, wiele walk. Jego siła i chęć życia jest przeogromna. Chcę Kubie dać szansę na to, aby był sprawny, na miarę swoich możliwości. Aby mógł osiągnąć tyle, ile jest w stanie. Wiem, że jeszcze nie raz nas zaskoczy – mówi Paulina Mikosz, mama chłopca.

Kuba ma takie zainteresowania jak jego rówieśnicy: lubi grać na komputerze (steruje urządzeniem za pomocą wzroku), lubi oglądać filmy (jest fanem Marvela). Radość sprawia mu także zabawa klockami Lego i słuchanie audiobooków.

Jedna z fizjoterapeutek dostrzegła potencjał Kuby, a jej zaangażowanie pomogło postawić chłopca na nogi przy pomocy pionizatora i hkafo, co jeszcze niedawno było niemożliwe. Podczas pobytu na turnusie rehabilitacyjnym Kuba rozpoczął naukę przemieszczania się za pomocą wózka aktywnego.

– Pragniemy Kubie taki wózek zakupić, ponieważ da mu to chociaż odrobinę samodzielności. Obecnie przemieszcza się samodzielnie tylko za pomocą pełzania. Taki sprzęt to wielka pomoc dla nas – osób, które na co dzień się nim zajmują – oraz dla samego Kuby – wyjaśnia pani Paulina.

Pomóżmy wspólnie Kubie.

Organizatorem i sponsorem wydarzenia jest Grupa DZT ze Świebodzic, która na co dzień dostarcza ciepło do budynków miasta, a także wspiera lokalne inicjatywy i edukuje mieszkańców o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem powietrza.

– Chcemy być blisko mieszkańców Świebodzic i ogrzewać nie tylko domy, ale także rozgrzewać ich serca do wspólnego działania. Zapraszam wszystkich na nasze wydarzenie 17 września. Spędźmy niedzielne popołudnie w rodzinnej, ciepłej atmosferze i zróbmy wspólnie coś dobrego – mówi Jolanta Suława, Prezes Grupy DZT.

Piknik organizowany jest pod patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi.

Patronat medialny: Wiesz Co, DB 2010.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 348

Powrót