Uczniowie „Czwórki” poznawali historię Świebodzic | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie grupowe

Uczniowie „Czwórki” poznawali historię Świebodzic

Opublikowano: 21-09-2023
Wysokie temperatury i utrzymująca się słoneczna pogoda sprzyjają ciekawym wycieczkom. Dzisiaj, 21 września, w ramach cyklu Świebodzickie Wycieczki Historyczne miłośniczka naszego miasta Pani Róża Stolarczyk zabrała na szlak uczniów klas: 1 i 2b Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka.

Najmłodsi pod czujnym okiem wychowawczyń: Pani Agaty Buryło i Ewy Pajor w radosnych nastrojach zjawili się rano pod Ratuszem Miejskim. Na miejscu z uczestnikami spotkała się Sekretarz Miasta Sabina Cebula. Serdecznie powitała wszystkich obecnych, życząc miłej wycieczki, wielu wrażeń i satysfakcji płynącej z poznawania dziejów naszego miasta. Następnie przekazała na ręce Prowadzącej torbę ze słodkim upominkiem dla całej grupy. Na początek prowadząca opowiedziała dzieciom o historii Ratusza Miejskiego, znaczeniu nazwy Świebodzice i skąd wzięło się powiedzenie rynek miejski. Później wszyscy udali się pod dawną fabrykę włókienniczą Kramstów oraz pod dawny zamek. Stamtąd uczniowie ruszyli do krypty Rodu Hochbergów przy Kościele Świętego Mikołaja, a następnie obejrzeli mury miejskie wraz z zachowaną basztą. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni i z zainteresowaniem oglądali kolejne zabytki. Historię każdego z nich ciekawie przybliżyła Pani Róża. Dzisiejsza wycieczka była kolejną z serii, następne planowane są niebawem.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 394

Powrót