Promujemy ekologiczny transport! | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

zdjęcie grupowe

Promujemy ekologiczny transport!

Opublikowano: 22-09-2023
Dokładnie dzisiaj (22 września) obchodzimy Dzień Bez Samochodu, który jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, obchodzonego w dniach 16–22 września. Z tej okazji uczniowie 3 klas Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania przyjechali rowerami i hulajnogami do niedawno powstałego Miasteczka Rowerowego, aby dawać przykład i promować proekologiczny transport, tym samym zmniejszając zanieczyszczanie powietrza.

Uczniów oraz Nauczycieli serdecznie powitali: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga wraz z Zastępcą Burmistrza Tobiaszem Wysoczańskim oraz Dyrektor szkoły Agnieszką Bielawską z Zastępcą Małgorzatą Chojdą-Ozgą zachęcając wszystkich do jazdy na rowerze oraz korzystania z publicznego transportu zbiorowego, który w naszym mieście jest bezpłatny.

Dzieci otrzymały gadżety promujące ekologię w postaci koszulek i wodoodpornych etui na telefon. Następnie Komendant Straży Miejskiej Łukasz Gil przeprowadził krótką pogadankę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci chętnie wysłuchały Komendanta, zadawały pytania, po czym wsiadły na swoje jednoślady i ruszyły w drogę. Podczas wydarzenia uczniom towarzyszyli nauczyciele WF-u. Uśmiechnięci i w świetnych humorach trzecioklasiści poruszali się po trasie miasteczka rowerowego, bacznie obserwując znaki oraz przestrzegając zasad ruchu drogowego pod okiem Komendanta SM oraz nuczycieli. Uczniowie starszych klas przygotowali dla cyklistów różne gry i zabawy na świeżym powietrzu. To była wspaniała lekcja połączona z zabawą, dzięki której uczniowie pogłębili wiedzę, wykorzystując ją w praktyce.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 277

Powrót