Szkoła nr 3 poznaje historię miasta | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

zdjęcie grupowe

Szkoła nr 3 poznaje historię miasta

Opublikowano: 16-11-2023
Dzisiaj w podróż historyczną udała się młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3. Wycieczkę po naszym mieście poprowadziła Świebodziczanka, pasjonatka historii Róża Stolarczyk. Młodzież oraz nauczyciele byli bardzo zainteresowani zwiedzaniem historycznych zakątków Świebodzic.

Róża Stolarczyk uwagę skupiła na zegarze Gustava Beckera, który widnieje nad drzwiami szkoły, opowiedziała także o historii tego budynku, dzieci dowiedziały się, że w  szkole uczyli się synowie księżnej Daisy oraz  poliglota Emil Krebs. Prelekcji przysłuchiwała się także Dyrektor SP nr 3 Jolanta Styrna- Grossman. Następnie młodzież udała się do Kościoła pw. św. Mikołaja, gdzie znajdują się zabytkowe krypty. Przewodniczka opowiedziała także o dawnym pożarze, który wybuchł w Rynku oraz o pierwszej fabryce Kramsta.

Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w Ratuszu, młodzież przyjął serdecznie Burmistrz Miasta Paweł Ozga i zaprosił do sali posiedzeń oraz do swojego gabinetu. Włodarz opowiedział o funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Świebodzicach oraz Gminy, poczęstował gości słodyczami z lokalnej firmy ZPC Śnieżka S.A. W  wyraz wdzięczności Burmistrz wręczył Róży Stolarczyk lokalny upominek.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 676

Powrót