Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 4 | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 4

Opublikowano: 20-11-2023
Dzisiaj tj. 20 listopada Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka obchodzono Dzień Patrona. Na zaproszenie Dyrektor Szkoły Anny Nowak w wydarzeniu uczestniczyli Goście m.in.: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek, była Dyrektor Ewa Limberger, nauczyciele oraz uczniowie.

Na początku uroczystości zaraz po wejściu pocztu sztandarowego cała społeczność uczniowska z dumą odśpiewała hymn placówki. Dyrektor SP 4 Anna Nowak serdecznie wszystkich przywitała, a następnie oddała głos Gościom. Burmistrz Miasta w przemowie nawiązał do niezwykłej osoby, jaką był Janusz Korczak, wspominając jego zasługi związane z prawami dziecka, który był zwolennikiem emancypacji dziecka i poszanowania jego praw. Głos zabrała również Przewodnicząca ZNP Urszula Kruczek.
Po krótkich przemowach Dyrektor, Goście wraz z pocztem sztandarowym i delegacjami klas udali się na uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej Patronowi Szkoły Januszowi Korczakowi.
Po odsłonięciu tablicy nadszedł czas na część artystyczna przygotowaną przez uczniów.
Na początek wszyscy obejrzeli prezentację dotyczącą życia i działalności Janusza Korczaka. Następnie dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki poświęcone tej wybitnej postaci.
Uroczystości towarzyszyła również wystawa prac plastycznych wykonanych przez młodych artystów szkoły, którą z zainteresowaniem i podziwem oglądnęli Goście.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 271

Powrót