XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP 1 | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

zdjęcie grupowe

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP 1

Opublikowano: 21-11-2023
Przestawiamy relację Szkoły Podstawowej nr 1 z obchodzonego po raz pierwszy w placówce „Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia”.

Ważnym wydarzeniem okazał się obchodzony po raz pierwszy w  historii naszej szkoły - 17 listopada 2023 roku: „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”.

Wydarzenie to poprzedziło umieszczenie na szkolnych schodach kolorowych naklejek z tabliczką mnożenia. Celem obchodów tego jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się tabliczki mnożenia. Ma to również zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją doskonałą znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Nauczyciel matematyki, Pan Paweł przygotował  plan działania, którego głównym założeniem było wyłonienie Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Przedsięwzięcie polegało na tym, że podczas krótkich „egzaminów” z tabliczki mnożenia,  egzaminatorzy, w których rolę wcielili się uczniowie z klasy IV, sprawdzali wiedzę matematyczną nie tylko wśród swoich koleżanek i kolegów ale również wśród nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Nie było łatwo, jednak zabawy było co niemiara. 

Mamy nadzieję, że wydarzenie jakim był ŚDTM na stałe wpisze się w tradycje naszej szkoły i przyczyni się choć trochę do utrwalenia tabliczki mnożenie i zamieni myślenie negatywne na pozytywne, a tabliczka mnożenia nie będzie już taka straszna.

Cieszymy się, że wielu uczniów zna tabliczkę mnożenia i otrzymało stosowny CERTYFIKAT. A pozostałych zachęcamy do jej utrwalenia i ...może uda się następnym razem.

Zabawa, w postaci krótkich egzaminów z tabliczkowej wiedzy pozwoliła wyłonić EKSPERTÓW w tej dziedzinie, którymi zostali:

Przemek Jaroszek;

Miłosz Samborski;

Krzysztof Imaszewski;

Igor Zwoliński;

Yulianna Babenko;

Tymofii Protsak;

Franek Madetko-Zapotoczny;

Damian Słowik;

Łucja Rębis;

Lena Kozłowska;

Kacper Żuwalski;

Mikołaj Chaiński;

Mykyta Holovko;

Milana Protsak;

Nadia Witkowska;

Mariusz Sordyl;

Ilia Levitskii;

Nadia Walczak;

Michał Stefek;

Hanna Molińska; 

Zuzanna Kopeć;

Lena Skirgaj.

GRATULUJEMY!!!

Autor: SP nr 1/Wydział PK

Liczba wyświetleń: 179

Powrót