Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

herb na rozmytym tle

Informacja dotycząca wniosku złożonego przez inwestora

Opublikowano: 12-12-2023
Dnia 27 lipca br. do Gminy wpłynął wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą „Zakład produkcyjno – magazynowy materiałów paszowych z zapleczem socjalno-biurowym i infrastrukturą towarzyszącą”.

W związku z powyższym zgodnie z prawem zostało wszczęte postępowanie administracyjne w tej sprawie. Każdy potencjalny inwestor zgłaszający się do Gminy jest zobowiązany do złożenia kompletu wymaganych dokumentów, wraz ze wszystkimi załącznikami. Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn: „Zakład produkcyjno – magazynowy materiałów paszowych z zapleczem socjalno-biurowym i infrastrukturą towarzyszącą”  umieszczony jest na BIP Urzędu Miejskiego w Świebodzicach w zakładce Baza danych OOŚ. Należy podkreślić, że Gmina nie ma żadnego wpływu na to jacy inwestorzy się do niej zgłoszą. Jednak obowiązkiem władz jest w każdym przypadku dokładne formalne rozpatrzenie wniosku, przeprowadzenie postępowania i wydanie decyzji w oparciu o opinie merytorycznych instytucji. Tak jest również teraz. Przebieg postępowania określa kodeks postępowania administracyjnego.

Obecnie oczekujemy na wydanie opinii przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu co do konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania przedmiotowego przedsięwzięcia na środowisko. Wcześniej na konieczność sporządzenia dokumentu wskazał SANEPID oraz Przedsiębiorstwo Wody Polskie. Ponadto postępowanie w przedmiotowej sprawie będzie prowadzone z udziałem społeczeństwa. Co oznacza, że po otrzymaniu wszystkich wymaganych decyzji, będzie można zorganizować spotkanie inwestora z Mieszkańcami, zadawać pytania i uzyskać informacje w tej sprawie.  O dalszym toku postępowania będziemy informować na bieżąco. 

Załączniki

Ikona pdf wniosek.pdf pdf 450,31 kB
Autor: Wydział GNZ/Wydział PK

Liczba wyświetleń: 582

Powrót