„Opowiadaj… Nikt nie opowiada tak jak Ty” czyli spotkanie  Łukaszem Kazkiem | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

zdjęcie grupowe

„Opowiadaj… Nikt nie opowiada tak jak Ty” czyli spotkanie  Łukaszem Kazkiem

Opublikowano: 03-04-2024
Poniżej przedstawiamy relację z ciekawego spotkania z Łukaszem Kazkiem, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

I chociaż dopiero kwartał 2024 roku za nami, śmiało można powiedzieć, że w dniu 22 marca w świebodzickiej bibliotece odbyło się spotkanie, które może już dziś pretendować do miana Wydarzenia Roku w naszym mieście. Gościem placówki był Łukasz Kazek, człowiek o wielu zainteresowaniach, które mają punkt styczny, w dużej mierze związanych z historią naszego regionu. Kim jest Łukasz Kazek? To dziennikarz, popularyzator historii Polski, autor książek o tematyce historycznej, youtuber, były strażnik graniczny, prowadzący oraz narrator programów telewizyjnych i seriali dokumentalnych. Stawia na opowieści z autopsji ostatnich żyjących świadków. Jego pasją są pamiętniki oraz poszukiwania ukrytych depozytów przez niemieckich mieszkańców Dolnego Śląska. Fascynują go tajemnice, które skrywają ludzie. Od kilku lat działa społecznie na rzecz rozwoju edukacji i kultury na terenie powiatu wałbrzyskiego. Ulubioną książką (ale również zasadą, którą kieruje się w życiu) jest Boso, ale w ostrogach Stanisława Grzesiuka.

Tego piątkowego wieczoru autor kanału History Story, nie tylko niezwykle interesująco opowiadał o wojennych historiach zwykłych ludzi związanych z naszą okolicą, ale również o tym, jak zaczęła się jego przygoda z tym co robi obecnie i odpowiadał, odpowiadał, odpowiadał licznie zgromadzonym czytelnikom (ponad 100 osób!). Dowiedzieliśmy się też o planach na przyszłość, o nowo nawiązanych współpracach i projektach, których z niecierpliwością będziemy wypatrywać na youtub'ie. Trudno było zakończyć to spotkanie, albowiem nie było końca prywatnie zadawanym pytaniom, autografom i fotkom. Jedno jest pewne, spotkanie z Łukaszem Kazkiem warto umieścić w planie pracy instytucji na przyszłość. Zapraszamy do fotorelacji na stronę internetową biblioteki.

Autor: Miejska Biblioteka Publiczna/Wydział PK

Liczba wyświetleń: 313

Powrót