Klasowe omnibusy sprawdziły swoją wiedzę | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

zdjęcie grupowe

Klasowe omnibusy sprawdziły swoją wiedzę

Opublikowano: 24-04-2024
Wiosna to tradycyjny czas „Międzyszkolnego konkursu wiedzy klas III Omnibus” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Władysława Broniewskiego. Do rywalizacji stanęły trzyosobowe zespoły reprezentujące Szkoły Podstawowe nr: 1, 2, 3, 4 oraz Szkołę Podstawową Integracyjną.

Wszystkich uczestników, Nauczycieli i Rodziców oraz Gości, wśród których były: Przewodnicząca Komisji Oświaty, Wychowania i Kultury Zofia Marek, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek,  Dyrektor SP nr 2 Agnieszka Bielawska i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Anna Nowak, powitała Dyrektor SP nr 3 Jolanta Styrna- Grosman. W miłych słowach zwróciła się do uczniów, życząc im powodzenia i radości płynącej z możliwości sprawdzenia swojej wiedzy. Konkurs poprowadziły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Paulina Chmielewska oraz Klaudia Kargol.

Uczniowie zmierzyli się z serią pytań zamkniętych z wiedzy ogólnej oraz z zadaniami otwartymi. Poziom trudności pytań, a w dalszej części również zadań był zróżnicowany, ale wszystkie zdecydowanie wymagały od uczestników szerokiej wiedzy z różnych dziedzin. Każda odpowiedź była głośno oklaskiwana przez publiczność i gości.  Po wyrównanej rywalizacji w fazie podstawowej konkursu konieczna była dogrywka o miejsce pierwsze i drugie. W szranki stanęły drużyny z SP nr 1 i 2, a ostatecznie zwycięstwo przypadło uczniom „Jedynki”.

Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. Szkoła Podstawowa nr 1;

2. Szkoła Podstawowa nr 2;

3. Szkoła Podstawowa nr 4;

4. Szkoła Podstawowa nr 3;

5. Szkoła Podstawowa Integracyjna.

W przerwach potrzebnych jury na obrady publiczność podziwiała występ dwójki uczniów: Oriany Pawłowskiej i Kornela Sudor-Jasińskiego, którzy zatańczyli modern jazz oraz hip-hop, a także obejrzeli pokaz taekwon-do w wykonaniu ucznia Igora Kwiatkowskiego.

Jury wręczyło wszystkim uczestnikom nagrody i wyróżnienia, przygotowane dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie. My również dołączamy się do gratulacji i życzymy wszystkim uczestnikom kolejnych sukcesów.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 340

Powrót