Udana Kolarskie kryterium uliczne Memoriał Pawła Sosika | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Udana Kolarskie kryterium uliczne Memoriał Pawła Sosika

Opublikowano: 13-05-2024
Sobota (11 maja) upłynęła w Świebodzicach bardzo aktywnie. Po rocznej przerwie do Świebodzic powróciła impreza kolarska z dużymi tradycjami w odmienionej formule z nową nazwą Kolarskie kryterium uliczne - Memoriał Pawła Sosika.

Oczywiście intencją organizatorów było uczczenie pamięci Świebodziczanina, który zginął w tragicznym wypadku, jadąc na zgrupowanie. Organizator Memoriału Klub GVT na czele ze Zbigniewem Gucwą dołożyli wszelkich starań, aby poziom imprezy były wysoki. Niesprzyjająca tego dnia okazała się pogoda, wystąpiły bardzo silne opady deszczu. Jednak organizatorzy podeszli do wydarzenia bardzo ambitnie, jak się okazało dla kolarzy nie ma złej pogody, dzięki czemu prawie każdy punkt programu przebiegał zgodnie z harmonogramem.

         Imprezę otworzył organizator Prezes Zbigniew Gucwa, który serdecznie przywitał mieszkańców oraz kolarzy, oczywiście obecnego na imprezie Tatę Pawła Sosika. Zanim jednak rozpoczęły się wyścigi, załoga byłego Klubu Merkury oraz przedstawicielka Wydziału Promocji udali się na grób kolarza. Tam złożono kwiaty oraz wspominano Pawła.

         Ogromnej radości przysporzyła konkurencja najmłodszych uczestników, którzy zacięcie rywalizowali na wytyczonej trasie  w Parku Sportowym na Osiedlu Piastowskim.

Był też oczywiście wyścig na Byle Czym oraz główny punkt imprezy, oczekiwany przez wszystkich wyścig gwiazd polskiego kolarstwa. Kolarze mieli do pokonania 15 okrążeń na Osiedlu Piastowskim.

Pilotował przejazd kierowca jadący Toyotą, ta firma również wspierała imprezę.

Zwycięzców we wszystkich kategoriach uhonorowali wspólnie: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański oraz Prezes Klubu GVT Zbigniew Gucwa, który od ponad 30 lat związany jest z tą piękną dyscypliną sportową. Należy podkreślić, że cała rodzina Zbyszka żyje kolarstwem, przygodę z tym sportem zaszczepił u synów ojciec Leszek Gucwa.  Nie zabrakło też brata  Andrzeja Gucwy, który relacjonował na bieżąco wydarzenie. W szeregach Klubu GVT jest także żona Zbigniewa Gucwy.

Pamiętajmy, że nad organizacją wydarzenia i jej przebiegiem czuwała świetna grupa pozytywnych osób z klubu GVT, która zadbała o najdrobniejszy szczegół.

Imprezę poprowadził Rozbiegany Konferansjer. I teraz  niespodzianka, wyścig wygrał Zbigniew Gucwa, który jest świetnym zawodowym kolarzem. Najlepsi otrzymali nagrody finansowe.  Miłym akcentem było także spontaniczne ufundowanie nagrody przez ojca Pawła,  Ryszrada Sosika, który docenił zaangażowanie i świetną formę młodego mieszkańca naszego miasta Noela Gruchały.

Przypomnijmy, że wydarzenie sportowe było współfinansowane z budżetu Gminy Świebodzice. Mamy nadzieję, że kolejna edycja będzie równie udana. Dziękujemy Klubowi GVT  za zapał, ogromny wkład, wysiłek i świetną współpracę.

Przekazujemy link do szczegółowych wyników:

Dorośli:

https://wyniki.datasport.pl/results5038/indexnew.php

Dzieci:

https://wyniki.datasport.pl/results5060/indexnew.php

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 294

Powrót