Świebodzicka Piątka i Dycha - była moc | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

zdjęcie grupowe

Świebodzicka Piątka i Dycha - była moc

Opublikowano: 13-05-2024
12 maja, w niedzielę odbyła się trzecia edycja świebodzickiej Piątki i Dychy, imprezy biegowej zorganizowanej przez klub GVT. Wydarzenie sportowe było bardzo oczekiwane przez mieszkańców, potwierdziła to liczba uczestników, było ich blisko 500.

Od wczesnych godzin rannych budowane było miasteczko biegowe,  po to, aby  impreza przebiegała bezpiecznie, atrakcyjnie i profesjonalnie.

Po raz kolejny zespół GVT wykazał się pracowitością, profesjonalizmem i pozytywną energią. Uczestnicy otrzymywali pakiety startowe, na trasie był dokładny, profesjonalny pomiar czasu, a na mecie posiłek, energetyczna muzyka oraz Rozbiegany Konferasjer, który mocno dopingował biegaczy i z dobrym humorem komentował przebieg imprezy.

Oczywiście w imprezie brał udział Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Krzan, Radna Rady Miejskiej Ewelina Głąbiak oraz Radny Tomasz Meges, Prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosław Pizuński, Prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Sławomir Sprawka, Prezes ZWiK Świebodzice Grzegorz Cabanek, Dyrektorzy placówek oświatowych.

Startowały dzieci w różnych kategoriach wiekowych oraz młodzież. Po przerwie rozpoczęły się dwa biegi jednocześnie na 5 i 10 km oraz na zakończenie bieg sztafet. Trasa przebiegała przez: Rynek- Kopernika- Strzegomską- Środkową -Ciernie - Żeromskiego - Prusa, Młynarską-Rynek. Wśród biegaczy stawili się Świebodziczanie, ale także biegacze z ościennych miast. Ranga imprezy zdecydowanie wzrosła przez obecność podczas biegu gościa  specjalnego, mistrza Europy na 800 m Marcina Lewandowskiego, który poprowadził rozgrzewkę przed zawodami dla dzieci wspólnie z trenerką Pauliną Kotficą. Każdy uczestnik imprezy mógł się posilić pyszną pizzą, a najmłodsi mogli bawić się na dmuchańcach.

Wielkim zaangażowaniem wykazały się podczas biegu wszystkie placówki oświatowe, które zorganizowały strefy kibica. Każda z nich była innego koloru. Dzieci, młodzież, nauczyciele i dyrektorzy podawali biegaczom wodę, dopingowali tempo biegu muzyką, oklaskami, pozdrowieniami, Dzięki temu niejeden biegacz dostawał przysłowiowego powera i z powodzeniem dobiegał do mety. Każdy uczestnik otrzymał od Burmistrza Miasta oraz Zastępcy Burmistrza Miasta okolicznościowy medal.

Na zakończenie, po godz. 15:00 rozpoczęła się dekoracja najlepszych biegaczy oraz przyznano nagrody za zorganizowane strefy kibica. Najlepsza okazała się strefa Zespołu Szkół w Świebodzicach, której przewodziła Dyrektor Magdalena Pawiłojć. Wśród biegaczy były silne zespoły, reprezentanci: Urzędu Miejskiego w Świebodzicach,  w tym Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Krzan, ZGK Świebodzice Spółka z o.o. oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Dokładne wyniki biegów prezentujemy pod linkiem:

https://wyniki.datasport.pl/results4883/indexnew.php  

Dziękujemy organizatorowi za aktywne zaangażowanie w rozwój sportu w naszym mieście, promocję biegania, profesjonalne przygotowanie imprezy. Mieszkańcom miasta oraz okolicznych gmin dziękujemy za świetną frekwencję i wyniki.

Uwaga - dwie galerie zdjęć.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 602

Powrót