Międzyszkolny Turniej o basztę | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

zdjęcie grupowe

Międzyszkolny Turniej o basztę

Opublikowano: 24-05-2024
Piątek, 24 maja na długo zostanie w pamięci uczniów świebodzickich szkół podstawowych. Na hali sportowo-widowiskowej odbył się Międzyszkolny turniej o basztę w ramach projektu Świebodzice – Moja Mała Ojczyzna.

Organizatorem było Szkolne Bractwo Rycerskie „Białe Lwy” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Świebodzicach. Turniej wspierała również Śląska Komandoria Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą. W wydarzeniu udział wzięły szkoły nr 1, 2, 3, 4 i Integracyjna. Wydarzenie rozpoczęto serdecznym przywitaniem uczestników, widzów i zaproszonych gości: Zastępcy Burmistrza Miasta Tobiasza Wysoczańskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Pantala, Przewodniczącej Komisji Oświaty, Wychowania i Kultury, Radnej Rady Miejskiej Agaty Koperskiej, Przewodniczącego Komisji Zdrowia, Sportu i Pomocy Społecznej, Radnego Rady Miejskiej Mateusza Brzuchacza, Prezesa OSiR Świebodzice Jarosława Pizuńskiego, Dyrektor SP nr 1 Elwiry Kirklo-Rusek, Dyrektor SP nr 2 Agnieszki Bielawskiej, Dyrektor SP nr 4 Anny Nowak, Dyrektora SPI Łukasza Kucemby. Następnie głos zabrał Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, dziękując za zaproszenie, wyrażając uznanie dla świetnej inicjatywy i życząc wszystkim w imieniu swoim oraz Burmistrza Miasta Pawła Ozgi rywalizacji fair-play, oraz dobrej zabawy. Do życzeń przyłączyła się również Dyrektor SP nr 2. Na początek wszyscy uczestnicy oraz zaproszeni goście wspólnie odtańczyli „Belgijkę”, by następnie drużyny złożone z uczniów poszczególnych placówek udały się na miejsca kolejnych, przygotowanych konkurencji. Uczniowie zmierzyli się m.in. z rzutem do celu, strzelaniem z kuszy, spacerem z przeszkodami oraz testami wiedzy o naszym mieście i jego dziejach. W zabawę aktywnie włączyli się również goście i nauczyciele, a każdy z nich otrzymał pamiątkowy certyfikat. Rywalizacja przebiegała w radosnej i wesołej atmosferze, a nad prawidłowym przebiegiem czuwali członkowie Szkolnego Bractwa Rycerskiego "Białe Lwy".

Na zawodników, którzy zakończyli rywalizację czekało stoisko z jadłem, gdzie mogli zregenerować siły. Wyniki rywalizacji turniejowej prezentują się następująco:

I miejsce SP nr 2
II miejsce SP nr 1
III miejsce SP Integracyjna
IV miejsce SP nr 3
V miejsce SP nr 4

Uczestnicy i laureaci otrzymali nagrody oraz pamiątkowe upominki. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 311

Powrót