Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Oświadczenie Burmistrza Miasta

Opublikowano: 25-06-2024
Przekazujemy oświadczenie Burmistrza Miasta dotyczące tematu budowy Zakładu produkcyjno – magazynowego materiałów paszowych z zapleczem socjalno-biurowym i infrastrukturą towarzyszącą:

W związku z prowadzonym postępowaniem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, dla przedsięwzięcia pn. Budowa Zakładu produkcyjno – magazynowego materiałów paszowych z zapleczem socjalno-biurowym i infrastrukturą towarzyszącą realizowanego na działce ewidencyjnej numer 158 i części działki nr 157/4, obręb Pełcznica 1, gmina Świebodzice, zgodnie z obowiązującymi przepisami zapewniono udział społeczeństwa. Każdy z mieszkańców naszego miasta w terminie od dnia 20 maja 2024 r. do dnia 19 czerwca 2024 r. mógł wnieść uwagi, zastrzeżenia, wnioski odnośnie do planowanej inwestycji. Jak wszyscy wiemy, przedsięwzięcie wzbudza duże zainteresowanie społeczne, w tym również obawy o jego wpływ na jakość życia w Świebodzicach i bezpieczeństwo. Dlatego nie dziwi mnie liczba osób, które nie tylko odwiedziły Urząd, aby zapoznać się z dokumentacją, ale również wyrazić swoją opinię o tego typu działalności. Łącznie w wyznaczonym terminie wpłynęło 2300 podpisów pod sprzeciwem w tej sprawie. Każdy z nich jest dla mnie ważny-stanowi jasny i zdecydowany głos Mieszkańców. Tak jak podkreślałem wcześniej, to Wasza opinia jest dla mnie najważniejsza. Z decyzją zmuszony jestem czekać na zakończenie postępowania, ale chcę, aby każdy wiedział, że zawsze w każdej sprawie jestem z Wami. Świebodzice są naszym miastem i wszyscy chcemy, aby było dobrym miejscem do życia.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice 

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 387

Powrót