Najweselsze święto w roku | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie dzieci i dmuchańców

Najweselsze święto w roku

Opublikowano: 04-06-2018
Wspaniała pogoda, moc atrakcji, dmuchańce, trampoliny, gry i zabawy, a do tego występ iluzjonisty i wielka loteria – mali świebodziczanie z pewnością mogą potwierdzić, że tegoroczny piknik z okazji Dnia Dziecka był – jak zawsze - bardzo udany.
Festyn odbył się 2 czerwca w Parku Miejskim, a na zabawę z okazji najweselszego święta w roku zaprosili naszych milusińskich Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz Radni Rady Miejskiej.

Zabawa w parku poprzedzona została skromnym w tym roku Marszem dla Życia i Rodziny, zorganizowanym przez parafię pw. Św. Mikołaja.

- To najmilszy dzień w roku, życzę Wam kochani wspaniałej zabawy, poza tym pamiętajmy, że życzenia z okazji Dnia Dziecka dotyczą nas wszystkich – bo wszyscy byliśmy albo nadal jesteśmy dziećmi – mówił burmistrz otwierając zabawę wspólnie z księdzem dziekanem Józefem Siemaszem.

Wspaniałe atrakcje, przygotowane przez organizatorów, zachęcały do aktywnego spędzenia czasu: były ogromne gry planszowe, na których dzieci mogły zagrać razem ze swoimi rodzicami, szachy, dmuchańce, eurobungee, kącik sportowy przygotowany przez MKS Victoria Świebodzice, malowanie buziek, wielkie bańki, animacje na scenie, konkursy, występy dzieci z sekcji tanecznej Miejskiego Domu Kultury, a gdy się nasi milusińcy zmęczyli się nieco i zgłodnieli – czekały na nich pyszne kiełbaski, przygotowane przez naszych radnych. Za grillami stanęli: Wiceprzewodniczący RM Zdzisław Pantal i Jan Klepiec oraz radni: Teresa Małecka, Zofia Marek, Sławomir Łukawski, Jarosław Dąbrowski, Piotr Krzyśpiak, Marek Jakubina, Jerzy Kirklo, Zbigniew Opaliński, Dariusz Błaszczyk, Jacek Żygłowicz, Marek Gąsior oraz Zastępca Burmistrza Miasta Krystian Wołoszyn.

- To już tradycja, że my, radni, podczas tego pikniku serwujemy kiełbaski, mamy też popcorn. Wszystko po to, żeby dzieci jak najlepiej się bawiły – mówią radni, którzy uwijali się przy grillu naprawdę dzielnie, i z całą pewnością można potwierdzić, że nakarmili wszystkich uczestników festynu– zarówno małych, jak i dużych.

Na „deser” pikniku były jeszcze dwie wspaniałe atrakcje: to występ iluzjonisty Damiana Kościa, uczestnika telewizyjnego show „Mam talent”. Artysta zabrał nas do świata magii, prezentując ciekawe triki, a przy tym okazał się także wesołym rozmówcą. Ostatnią atrakcją festynu było losowanie nagrody głównej – roweru, ufundowanego przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza. Los uśmiechnął się do Ignacego Glińskiego – serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy wszystkim za udział w pikniku i zapraszamy na kolejne miejskie wydarzenia – już w najbliższy weekend odbędzie się Festiwal Sztuki i Rzemiosła Targira-art., a za dwa tygodnie doroczne święto miasta, czyli Dni Świebodzic.

Autor: Agnieszka Bielawska-Pękala Rzecznik prasowy UM w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1440

Powrót