Krąg życzliwości oplótł ratusz | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie osób z transparentami podczas imprezy

Krąg życzliwości oplótł ratusz

Opublikowano: 25-05-2018
- Jesteśmy różni, inni, ale wszyscy piękni i równi pod wspólnym dachem nieba – takie przesłanie popłynęło dziś w Świebodzicach podczas II Świebodzickiego Dnia Akceptacji i Zrozumienia. Utworzyliśmy wyjątkowy, pełen dobrej energii, krąg życzliwości wokół ratusza, a później wszyscy uczestnicy wydarzenia przeszli do Parku Miejskiego, by wspólnie bawić się, poznawać, uczyć wzajemnej tolerancji i szacunku.
Druga edycja wydarzenia, mającego podkreślić, jak ważne jest zrozumienie dla inności i niepełnosprawności, rozpoczęła się o godz. 9:00 mszą świętą w kościele pw. Św. Piotra i Pawła. Następnie uczestnicy spotkali się w Rynku, by utworzyć krąg życzliwości. Ratusz został opleciony charakterystyczną, błękitną wstęgą, którą chwycili wszyscy zgromadzeni dając w ten sposób wyraz jedności z osobami niepełnosprawnymi.

Następnie barwny, rozśpiewany pochód "pod wspólnym dachem nieba” – błękitnym kawałkiem płótna, który uczestnicy trzymali nad głowami - udał się ulicami miasta do Parku Miejskiego, gdzie zorganizowane zostały gry i zabawy dla uczestników happeningu. Wystąpił także zaprzyjaźniony Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Organizatorem i pomysłodawcą Świebodzickiego Dnia Akceptacji i Zrozumienia jest Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach oraz Stowarzyszenie Wypożyczalnia „Centrum”. Patronem Honorowym jest Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, który wziął udział w kręgu życzliwości i przemarszu tolerancji.

- Dziękując za to wyjątkowe wydarzenie chciałbym podkreślić, że my, w Świebodzicach, dzień tolerancji i zrozumienia mamy tak naprawdę na co dzień. Osoby niepełnosprawne są ważną częścią naszej społeczności, uczestniczą w życiu miasta, są naszymi przyjaciółmi – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

I to są fakty, bo wszystkie organizacje zajmujące się wsparciem i opieką nad osobami z wszelkimi niepełnosprawnościami, uczestniczą aktywnie w życiu miasta: to zarówno uczniowie ZSS i podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, ale także dorośli, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, i wiele innych organizacji.

W przemarszu wzięli udział także radni miejscy i powiatowi.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1033

Powrót