Mobilne Centrum Edukacji zawitało do Świebodzic | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie samochodu z napisem FRSE Erasmus+

Mobilne Centrum Edukacji zawitało do Świebodzic

Opublikowano: 23-05-2018
Jesteśmy wśród pierwszych miast w Polsce, których młodzi mieszkańcy mogą skorzystać z tej wyjątkowej „pomocy dydaktycznej”.
Jesteśmy wśród pierwszych miast w Polsce, których młodzi mieszkańcy mogą skorzystać z tej wyjątkowej „pomocy dydaktycznej”.

Nauczanie przez wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii – to główny cel projektu MCE, realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Dzieci i młodzież ze świebodzickich szkół będą odwiedzać MCE w czwartek 24 maja. Czekają na nich m. in. wirtualne okulary i wizyta w laboratorium e-Twinning, kostki iMO LEARN, zabawa w programowanie i wiele innych atrakcji.

MCE to naczepa szkoleniowo-dydaktyczna, która odwiedza różne zakątki Polski. W MCE znajduje się m.in. multimedialna klaso-pracownia oraz narzędzia sprzyjające uczniom w procesie aktywnego uczenia się. Dzieci i młodzież będą mogły korzystać także z interaktywnej gry w technologii wirtualnej rzeczywistości oraz z wyspy robotów, gier do nauki programowania. Mobilne Centrum Edukacyjne wyposażone jest także w Modułowe Pracownie Przyrodnicze, które są propozycją nowoczesnego sposobu kształcenia uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Celem projektu jest szeroko rozumiana edukacja, przekazanie wiedzy na temat nowoczesnych metod nauczania oraz promocja największego unijnego programu edukacyjnego Erasmus+.

Przedsięwzięciu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicac
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1055

Powrót