Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie grafiki z plakatu drzewo kobieta

Dni Świebodzic i Targira już za miesiąc

Opublikowano: 18-05-2018
Maj obfituje w wiele wydarzeń, imprez plenerowych i koncertów, a tymczasem czerwiec zapowiada się równie atrakcyjnie. Szczególnie polecamy Państwa uwadze dwa duże wydarzenia: Festiwal Sztuki i Rzemiosła Artystycznego Targira-art. oraz doroczne święto miasta, czyli Dni Świebodzic.
Targira to wielkie święto rzemiosła, kunsztu rękodzielniczego, artystycznych wyrobów i sztuki w pełnym tego słowa znaczeniu. Świebodzicka impreza promuje polskich artystów i rzemieślników, a patronuje temu od początku Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz.

- To rozpoznawalne w kraju i cenione wydarzenie, promujące polskie rzemiosło i twórczość artystyczną. Ogromnie się cieszę, że to właśnie Świebodzice goszczą wspaniałych twórców, włączając się w promowanie rodzimych produktów – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Tegoroczna Targira-art. odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w hali sportowo-widowiskowej OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Zobaczymy m. in. obrazy cenionych malarzy: Jarosława Jaśnikowskiego czy Tomasza Alena Kopery, szkło artystyczne z pracowni Borowskich, prace Ryszarda Mazura mistrza kowalstwa artystycznego, i wielu innych, znakomitych twórców.

Gratką dla miłośników historii będzie z pewnością wystawa budzików Gustava Beckera, najsłynniejszego, świebodzickiego zegarmistrza czy spotkanie z Oskarem Olejnikiem, miłośnikiem kolei.
Serdecznie zapraszamy.

A tydzień później –16-17 czerwca – przypadają Dni Świebodzic. Gwiazdami tegorocznych dni będą: Mezo, After Party, Kabaret Chatelet i Golec uOrkiestra. Zapraszamy na kompleks sportowy przy ul. Rekreacyjnej 1, wstęp na wszystkie koncerty jest oczywiście bezpłatny.


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Dni Świebodzic i Targira już za miesiąc
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1077

Powrót