Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Herb Gmina Świebodzice na rozmytym tle

Złaz dolnośląskich turystów w Świebodzicach

Opublikowano: 09-05-2018
Jeśli lubicie piesze wycieczki i wędrowanie z plecakiem po górskich czy leśnych ścieżkach – nie może Was zabraknąć w najbliższą niedzielę w Świebodzicach.
Ocena kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego, umożliwiająca przygotowanie rankingu, została przeprowadzona w oparciu o kryteria merytoryczne, bazujące na zestawie wskaźników, m. in. udział dochodów własnych, wydatków inwestycyjnych, udział środków europejskich czy relacja wydatków inwestycyjnych do dochodów własnych.

13 maja, na terenie kompleksu OSiR przy ul. Rekreacyjnej 1, odbędzie się XVI Złaz Turystów Pieszych Dolnego Śląska, pod patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza.

Jak to w turystyce zostało przyjęte, impreza, której początek zaplanowano na godz. 13:00, będzie zwieńczeniem wędrówki turystów, która jest esencją tego wydarzenia.

Organizatorem złazu jest działające w naszym mieście koło PTTK Świebodzice Łaziki, które powstało w 2016 roku przy Miejskim Domu Kultury, przy współpracy z Oddziałem Świdnickim PTTK oraz Dolnośląskim Zespołem Turystyki Pieszej, działającym przy Porozumieniu Oddziałów Dolnośląskich PTTK Województwa Dolnośląskiego.

W trakcie złazu przewidziano wręczenia wyróżnień, poczęstunek oraz inne niespodzianki. W złazie mogą uczestniczyć turyści piechurzy, turyści rowerowi a nawet zmotoryzowani. Uroczyste otwarcie złazu - godz.13:00, o godz. 14:00 zwiedzanie miasta.

Wszystkich miłośników turystyki gorąco zapraszamy do Świebodzic.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Złaz dolnośląskich turystów w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1027

Powrót