Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Autobus

Opracowujemy nowy system komunikacji miejskiej

Opublikowano: 26-04-2018
Trwają prace nad przygotowaniem nowego projektu organizacji komunikacji miejskiej w Świebodzicach. Na zlecenie miasta zajmuje się tym firma Trako z Wrocławia, która kompleksowo opracowuje projekty transportowe.
Głównym celem jest przygotowanie optymalnej oferty przewozowej komunikacji miejskiej w Świebodzicach, z uwzględnieniem dodatkowego, czwartego autobusu, który gmina zakupi jeszcze w tym roku. Przetarg na to zadanie został już ogłoszony, mamy także pozyskane dofinansowanie unijne w ramach ograniczania tzw. skutków niskiej emisji.
Jednym z elementów projektu jest ankieta mająca na celu zbadanie zachowań komunikacyjnych mieszkańców Świebodzic. Jej wyniki pozwolą zdiagnozować stan obecny i przygotować plan odpowiadający maksymalnie potrzebom świebodziczan w tym zakresie.

- Chcemy, żeby mieszkańcy byli nie tylko zadowoleni z nowoczesnych autobusów, ale także szybkiego dotarcia do celu komunikacją miejską – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. – Dlatego opracowanie systemu powierzyliśmy profesjonalistom. Chodzi o to, by nowoczesne pojazdy, jakimi dysponujemy, zostały w sposób jak najbardziej optymalny wykorzystane i żeby mieszkańcy jeszcze chętniej korzystali z komunikacji zbiorowej. To także ważny cel walki z niską emisją.

Obecnie firma Trako przygotowała ankietę dla mieszkańców Świebodzic, dotyczącą preferencji komunikacyjnych:

Ankieta do badania preferencji komunikacyjnych mieszkańców Świebodzic

Zachęcamy do jej wypełnienia, bo informacje w niej zawarte będą przydatne w dalszych pracach nad projektem.
Gmina Świebodzice posiada obecnie trzy autobusy, ale w użyciu mogą być tylko dwa – jeden musi pozostawać jako pojazd zapasowy. Gdy zakupiony zostanie czwarty autobus, będzie możliwość uruchomiania drugiej linii i modyfikacji tras.


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1352

Powrót