Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Herb Gmina Świebodzice na rozmytym tle

Bo taki jubileusz to wielka radość

Opublikowano: 25-04-2018
Ponad setka propozycji na hasło, które będzie nam towarzyszyć przez cały rok obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – to prawdziwy powód do radości. Bo fakt, że tak wielu mieszkańców– w bardzo różnym wieku – zadało sobie trud, by usiąść, pomyśleć i przygotować własną propozycję – jest niezwykle budujący i pokazuje, że to ważne dla nas święto. Święto, z którego powinniśmy się przede wszystkim cieszyć.
- Dlatego wybrane przez nas hasło nawiązuje właśnie do tej radości. Cieszymy się, bo jest z czego– podkreślał Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz podczas uroczystego spotkania ze wszystkimi uczestnikami konkursu na miejskie hasło obchodów rocznicy.

Spotkanie odbyło się 24 kwietnia w Miejskim Domu Kultury, z udziałem bardzo licznej grupy mieszkańców. Dyplomy i nagrody dla uczestników, oprócz burmistrza Bogdana Kożuchowicza, wręczali także: Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans oraz prezesi dwóch spółek miejskich, będący fundatorami upominków: Kacper Nogajczyk prezes ZGK Świebodzice Sp. z o.o. oraz Piotr Zalewski, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.. Obaj panowie ufundowali dla wszystkich uczestników konkursu bardzo wyjątkowe prezenty – każdy otrzymał flagę.

Do konkursu zgłoszono ponad setkę propozycji, a jury wybrało hasło zaproponowane przez gimnazjalistę Kacpra Nosala: „Stulecie Niepodległości źródłem Świebodziczan radości”. Będzie ono towarzyszyć wszystkim miejskim wydarzeniom, organizowanym w ramach obchodów tej ważnej rocznicy przez cały 2018 rok. Przypomnijmy tylko, że patronat nad obchodami setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj suwerenności w Świebodzicach objęła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. A w ramach wydarzeń zaplanowano jeszcze m. in. rodzinny quiz historyczny, „sportową setkę” podczas Dni Świebodzic, „Projekcje w kinie Wolność” – cykl spotkań filmowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej a także konkurs plastyczny, zorganizowany przez dwutygodnik społeczno-samorządowy „Gazeta Świebodzicka” pod hasłem „Biało-czerwone – moje barwy narodowe”. Uroczyste rozstrzygnięcie tego konkursu, na którym napłynęło bardzo dużo prac, już w czwartek, 26 kwietnia.


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 952

Powrót