My wszyscy z Trójki… | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcia z uroczystości Dzieci przy fladze

My wszyscy z Trójki…

Opublikowano: 23-04-2018
Wychowała pokolenia świebodziczan, jest chlubą i dumą Świebodzic, punktem orientacyjnym na mapie i kuźnią wybitnych osobowości. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w piątek 20 kwietnia świętowała 60 lat swojego istnienia.
W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości: Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska – absolwentka Trójki; parlamentarzyści, przedstawiciele władz powiatowych, Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, radni miejscy i powiatowi, ksiądz dziekan Józef Siemasz. Szkoła gościła także Wicekuratora Dolnośląskiego Janusza Wrzala, a także gości z zaprzyjaźnionego miasta Jilemnice w Czechach.

W sali gimnastycznej zebrała się społeczność szkolna, absolwenci i emerytowani nauczyciele, szczególnie gorąco i ciepło witani przez swoich dawnych wychowanków.

Bo, jak podkreślała dyrektor SP 3 Jolanta Styrna-Grossman, osiągnięcia i bogata historia szkoły, to wynik pracy uczniów i absolwentów, byłych i obecnych nauczycieli, całych pokoleń, które uczęszczały do tej szkoły.

- Trójka połączyła i wychowała wiele pokoleń świebodziczan, to jeden z symboli Świebodzic – podkreślała dyrektor.
Emocji i ciepłych uczuć pod adresem szkoły nie kryła Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, świebodziczanka i absolwentka Trójki, która tu rozpoczęła swoją przygodę z działalnością publiczną – jako przewodnicząca samorządu uczniowskiego.

- Trójka to miejsce, gdzie się wychowałam, uczyłam, gdzie uczyły się moje dzieci. Każdy kąt tej szkoły znam, pamiętam gdzie była matematyka, język polski. To, kim jestem, zaczęło się dziać w SP 3 - podkreślała pani minister. – Składam gratulacje za 60 lat odpowiedzialności, dbałości nie tylko o edukację, relację z rodzicami, nieustające remonty. Warto mieć burmistrza, który był nauczycielem, bo jemu nie trzeba tłumaczyć, że są potrzebne tablice multimedialne, pomoce, czy winda w szkole integracyjnej. Gratuluję pani dyrektor i gratuluję panu burmistrzowi.

- Przyłączając się do podziękowań i gratulacji przekazuję je na ręce pani dyrektor dla wszystkich tych, którzy przez lata tworzyli tę wyjątkową szkołę i jej klimat – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Najserdeczniejsze życzenia dla pedagogów, nauczycieli, pracowników i społeczności szkolnej– jesteście jedną, wspaniałą rodziną.

Burmistrz Bogdan Kożuchowicz zapowiedział także, że w Trójce planowane jest utworzenie klasy sportowej o profilu piłka ręczna. To nawiązanie do tradycji szkoły, która przed laty była mocno usportowiona.

Po części oficjalnej przyszła ta lżejsza – czyli część artystyczna. W podróż w przeszłość zabrali nas uczniowie klasy czwartej, o Trójce zaśpiewały także maluchy z zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 3 „Niezapominajka”. A szczególny aplauz otrzymały emerytowane nauczycielki, które odśpiewały wesołą piosenkę o jesieni życia - która w ich wykonani okazała się pełnym energii i radości hymnem.

W dalszej części goście udali sie na zwiedzanie szkoły, przeglądanie starych szkolnych kronik i rozmowy przy kawie.
* * *

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 kształci obecnie około 600 uczniów, nad których wychowaniem czuwa 50 nauczycieli. Szkoła w ostatnich dziesięciu latach przeszła wiele remontów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki szczególnej dbałości o bazę oświatową burmistrza Bogdana Kożuchowicza Trójka – podobnie jak wszystkie inne placówki w mieście – przeszła termomodernizację (wartość ok. 2 mln zł) i gruntowne doposażenie.

Nakłady na poprawę stanu bazy oświatowej w mieście oraz podniesienie jakości kształcenia w świebodzickich szkołach w ostatnich 10 latach wyniosły ok. 20 mln zł.


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1038

Powrót