Mają drogę jak marzenie | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Wyremontowana droga

Mają drogę jak marzenie

Opublikowano: 23-04-2018
Mieszkańcy budynków Strzegomska 20a i 20b mają wykonany wygodny dojazd do swoich posesji. Miasto utwardziło i odwodniło 135 m drogi, która przez dziesiątki lat była nawierzchnią szutrową, pełną nierówności, pofałdowań i dziur.
Zakres zadania obejmował wykonanie konstrukcji i nawierzchni drogi z kostki betonowej o szerokości 4,5 m, ograniczonej betonowymi krawężnikami. W miejscu połączenia z istniejącą nawierzchnią ul. Towarowej, drogę odpowiednio poszerzono.

Koszt prac to 155 000 zł.

Mieszkańcy są bardzo zadowoleni. – Dziękujemy za wykonanie tego dojazdu, czekaliśmy długo, ale efekt jest bardzo zadowalający, mamy wygodną i szeroką drogę- mówią mieszkańcy budynków.

- Spotkałem się z lokatorami i poprosiłem, by w „zamian” za wykonaną inwestycję mieszkańcy zagospodarowali i uporządkowali teren zielony wokół posesji i przylegający do nowo wykonanej drogi. Mieszkańcy zadeklarowali, że wykonają te prace z prawdziwą przyjemnością, więc będzie to nie tylko wygodniej, ale i ładniej – cieszy się burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W kolejnym etapie miasto wykona tu także oświetlenie.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 829

Powrót