Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Logo Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego

Wysoki pre-rating dla Świebodzic

Opublikowano: 11-04-2018
Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, że miasto Świebodzice uzyskało bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie między AAA a BBB+. Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce zaledwie 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez gminę Świebodzice (BBB+).
Ocena jest dowodem na to, że gmina w sposób odpowiedzialny i racjonalny zarządza środkami publicznymi, w pełni wypełniając mandat zaufania od mieszkańców.

Badania pre-ratingowe wykonała - na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego (FRRK) -Agencja Ratingowa INC Rating z Poznania, podlegająca Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu. Ocenę gmina otrzymała bezpłatnie.

- Jak czytamy w ocenie dr hab. Pawła Śliwińskiego, prof. nadzwyczajnego UEP i Prezesa Zarządu Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego, Gmina Świebodzice jest wiarygodnym partnerem biznesowym – mówi Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz. – W opinii ekspertów w naszej gminie zarządza się mądrze i roztropnie finansami, a sytuacja finansowa gminy jest jak najbardziej bezpieczna i stabilna. Dla mnie jest to opinia szczególnie cenna, bo przygotowana przez niezależnych fachowców, na zlecenie niezależnej fundacji, a więc opinia w pełni obiektywna i oparta na twardych danych, pochodzących z Ministerstwa Finansów, Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Głównego Urzędu Statystycznego.

Pre-rating w pełni potwierdza to, co podkreślam za każdym razem: sytuacja finansowa naszej gminy jest bardzo dobra, mamy duże możliwości inwestycyjne, a polityka wydatków i inwestycji jest prowadzona w sposób racjonalny i z pożytkiem dla mieszkańców.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 900

Powrót