Turniej po raz X | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Statuetki

Turniej po raz X

Opublikowano: 10-04-2018
Wspaniała, sportowa atmosfera, sportowa rywalizacja, emocje i hektolitry potu na parkiecie – tak było podczas jubileuszowego, X Turnieju Ośrodków Kuratorskich, zorganizowanym w Świebodzicach tradycyjnie pod patronatem Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza oraz Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.
Turniej odbył się także dzięki wsparciu: Konrada Wytrykowskiego Prezesa Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, Artura Monety Dyrektora Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, Dariusza Pająka Prezesa Sądu Okręgowego w Świdnicy.

W turnieju uczestniczyła ponad setka młodych zawodników z ośrodków kuratorskich apelacji wrocławskiej, którzy grając w piłkę nożną uczyli się tak naprawdę zasad fair play, uczciwej rywalizacji i pozytywnych emocji.

Turniej organizowany jest przez Stowarzyszenia Bona Fide, przy wsparciu finansowym z budżetu Gminy Świebodzice. Miasto do lat wspiera działania sportowe, propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży.

- Cieszę się, że Świebodzice są miastem, które wspiera różne aktywności sportowe, przyjeżdżają do nas młodzi ludzie z całego województwa dolnośląskiego, by nie tylko przeżywać sportowe emocje, ale także dobrze się bawić – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W uroczystościach otwarcia i dekoracji zawodników wzięli udział przedstawiciele naszego samorządu, którzy zawsze z entuzjazmem angażują się w takie przedsięwzięcia: Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, Zastępca Burmistrza Miasta Krystian Wołoszyn, radni Jarosław Dąbrowski i Sławomir Łukawski.

- Zawodnicy stworzyli wspaniałą atmosferę, dzięki czemu wydarzenie miało charakter wyjątkowy, niepowtarzalny – podsumowuje Maciej Więcek, organizator turnieju, Stowarzyszenie Bona Fide. - Dzieci, które rywalizują o każdą piłkę, po meczu przebijają piątki, cieszą się wspólnie, gratulują sobie - o to nam właśnie chodzi. Oczywiście nagrody też są ważne, ale najważniejszy jest element wychowawczy, edukacyjny, który takie spotkania wnoszą. Dzieci cały rok czekają na kolejną edycję, przyjezdni mówią, że u nas panuje niesamowita atmosfera. Te słowa oraz radość dzieci są dla mnie najlepszą nagrodą - podkreśla.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
 
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1048

Powrót