Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Kolaż Plakatów z wydarzeń

Rozpoczynamy sezon miejskich wydarzeń!

Opublikowano: 05-04-2018
Tradycyjnie kwiecień jest w Świebodzicach miesiącem, inaugurującym serię wydarzeń plenerowych, które przyciągają nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale gości z całego regionu.

7 kwietnia Turniej Ośrodków Kuratorskich

Już w najbliższą sobotę, 7 kwietnia, zapraszamy gorąco do kibicowania uczestnikom X Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza. Podopieczni ośrodków kuratorskich z apelacji wrocławskiej będą grać w piłkę, cieszyć się sportowymi emocjami i rywalizacją fair play.

Organizatorem wydarzenia jest jak co roku Stowarzyszenie Bona Fide, a patronat nad turniejem, oprócz burmistrza Bogdana Kożuchowicza, objął także Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

W trakcie imprezy wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych, wyłonimy najlepszą zawodniczkę turnieju, najlepszego strzelca i bramkarza, najsympatyczniejszą drużynę. Dzięki wsparciu burmistrza Bogdana Kożuchowicza i dotacji od samorządu, a także pomocy osób o wielkim sercu dzieci zjedzą obiad, otrzymają pamiątkowe medale, nagrody, słodycze.

W ubiegłorocznej edycji wzięło udział 120 zawodników z 12 ośrodków kuratorskich.

Początek - godz. 9:00, hala OSiR sp. z o.o.

7 kwietnia Turniej Ośrodków Kuratorskich

8 kwietnia, koncert inauguracyjny – Obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości pod Honorowym Patronatem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury na wyjątkowy koncert. W specjalnie zaaranżowanym repertuarze zespół Quintessenza zaprezentuje najwspanialsze utwory towarzyszące Polakom w najpiękniejszych, ale i najtrudniejszych momentach naszego narodu. Kompozycje dodające otuchy w trudnych czasach walki o tożsamość, melodie cementujące patriotyzm i motywujące do działania. Nie zabraknie dzieł najwybitniejszych polskich kompozytorów. To wydarzenie, w którym trzeba uczestniczyć. Uczta dla uszu i niecodzienna lekcja patriotyzmu.

Początek – godz. 16:00, wstęp wolny.

8 kwietnia, koncert inauguracyjny

8 kwietnia, Mecz młodziczek MKS Victoria

Zapraszamy do hali widowiskowo-sportowej w Świebodzicach do kibicowania naszym piłkarkom ręcznym.

Młodziczki MKS Victoria Świebodzice podejmą w ostatnim meczu sezonu zespół KPR MOS II Jelenia Góra. Jest to bardzo ważne spotkanie dla naszych dziewcząt, ponieważ wygrana może dać nam wicemistrzostwo w Lidze Dolnośląskiej.
Wszystkich zapraszamy do kibicowania i głośnego dopingu.

Początek – godz. 15:00

8 kwietnia, Mecz młodziczek MKS Victoria

14 kwietnia Międzypokoleniowy Turniej Chińczyka

Kolejny weekend – 14 kwietnia – to pionkowy zawrót głowy, czyli Międzypokoleniowy Turniej Chińczyka. To zdecydowanie ulubiona planszówka zwłaszcza najmłodszych świebodziczan!
Będą to pełne radości i dobrej zabawy zmagania międzypokoleniowe, bo w chińczyka mogą zagrać zawodnicy w wieku od lat 6 do 100.

Aby jeszcze bardziej zaakcentować integrację pokoleniową, tegoroczna edycja odbędzie się w Klubie Seniora przy ul. Żeromskiego 13-15. A partnerem wydarzenia jest Dolnośląski Klub Harbińczyka, miasta w Chinach, które ma polskie korzenie, a właśnie w Świebodzicach działa jeden z dwóch takich klubów w Polsce

14 kwietnia Międzypokoleniowy Turniej Chińczyka

28 kwietnia, VIII Zlot Motocykli

Jedna z najbardziej widowiskowych imprez, przyciągająca tłumy oglądających i podziwiających lśniące i ryczące maszyny. Już po raz ósmy zapraszamy na świebodzicki Zlot Motocykli w imieniu Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza i Dariusza Stańczyka z Hotelu Księżyc.

Choppery, ścigacze, skutery, czy swojskie komary - każdy miłośnik jednośladów znajdzie coś dla siebie.
Tradycyjnie odbędzie się poświęcenie maszyn, widowiskowa parada pojazdów ulicami Śródmieścia, a następnie impreza plenerowa i moto dyskoteka na terenie Hotelu Księżyc.

Początek – godz. 15:00, Rynek

28 kwietnia, VIII Zlot Motocykli

5 maja, Święto Czekolady

Wyśmienity finał długiego, majowego weekendu – kto planuje wyjazd, mamy nadzieję, zdąży wrócić na najsłodsze święto w naszym regionie.

Tegoroczny festiwal słodkości made in Świebodzice zapowiada się wyjątkowo interesująco.
Gościem specjalnym Święta Czekolady będzie sympatyczna Julka Cymbaluk, zwyciężczyni II edycji telewizyjnego programu Master Chef Junior, w którym sympatyczna dziewczynka oczarowała jury swoim kulinarnym talentem. Podczas imprezy premierę będzie miał nowy produkt Śnieżki – Krówka Świebodzicka.

Będzie oczywiście mnóstwo słodkości z naszego najsłodszego zakładu, fontanny czekoladowe, stoiska z cukierkami, a dla najmłodszych chemiczne eksperymenty, roboty Lego, mega klockowisko, tor do minigolfa, bajkowe maskotki, pokaz taekwondo, kącik malucha, malowanie buziek i wiele, wiele innych atrakcji.

Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów: Burmistrza Miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza oraz ZPC Śnieżka S.A.

Przy okazji wydarzenia odbędzie się także bieg „Polska biega i ja też”

Początek – godz. 14:00, Park Miejski.

5 maja, Święto Czekolady

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1110

Powrót