Z pomocą dla poszkodowanych w wypadku | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie strażaków na drodze

Z pomocą dla poszkodowanych w wypadku

Opublikowano: 03-04-2018
W sobotę, 31 marca, w godzinach porannych, na trasie wylotowej ze Świebodzic w kierunku Dobromierza (droga krajowa nr 34) doszło do groźnego wypadku. Z drogi wyleciał autokar turystyczny, którym podróżowało ponad 30 obywateli Rosji, w różnym wieku.
Jak poinformowała policja, autobus zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka osobowym oplem, który z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas. W wyniku wypadku autokar przewrócił się na bok i wpadł do przydrożnego rowu. Ucierpiało 11 osób, które zostały przetransportowane do szpitali m. in. we Wrocławiu, Świdnicy i Wałbrzycha.

Tuż po zdarzeniu na miejscu wypadku pojawił się burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz oraz Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn, którzy natychmiast zorganizowali doraźną pomoc dla poszkodowanych.

Osoby, które nie ucierpiały bezpośrednio, zostały skierowana do Hotelu Księżyc, gdzie gmina zapewniła im posiłek, ciepłe napoje i wszelką pomoc. Gmina zorganizowała także tłumacza języka rosyjskiego (to mieszkanka naszego miasta, pochodząca z Kazachstanu, pani Luba Paszkowska).

Turyści wyjechali do kraju tego samego dnia, w godzinach wieczornych. Większość poszkodowanych, która trafiła do szpitali, czuła się na tyle dobrze, że osoby te wypisały się na własną prośbę. Z naszych informacji wynika, że na hospitalizacji pozostały dwie najciężej ranne osoby, które trafiły do Wrocławia.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 967

Powrót