Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu tłum uczniów

Powstanie nowa szkoła

Opublikowano: 28-03-2018
Od września 2018 roku w Świebodzicach rozpocznie działalność nowa szkoła - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1. Będzie się mieścić w budynku Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Sybiraków, które 31 sierpnia 2019 kończy działalność w związku z reformą oświaty.
Nowa podstawówka „powraca” w miejsce, w którym funkcjonowała przez dziesiątki lat. Przed utworzeniem gimnazjów w budynku przy ul. Piłsudskiego 28 mieściła się Szkoła Podstawowa nr 5.

Utworzenie dodatkowej szkoły jest koniecznością.

- Jedyna szkoła w Śródmieściu - Szkoła Podstawowa Nr 3 - ma bardzo duży obwód, a w tym roku pojawią się klasy ósme, zaś od września otwieramy trzy klasy pierwsze – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – To oznacza, że w szkole będzie 25 oddziałów klasowych. Już dziś część uczniów rozpoczyna naukę w różnych godzinach, a taka ilość klas oznaczałaby konieczność wprowadzenia systemu dwuzmianowego, na co absolutnie nie możemy pozwolić. Komfort nauki dla uczniów jest najważniejszy.

Zresztą, nie tylko Trójka zaczyna się przepełniać. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 ma obecnie 28 oddziałów klasowych, do których uczęszcza blisko 700 uczniów. Ale Osiedle Piastowskie to w tej chwili najbardziej dynamicznie rozwijająca się część miasta, powstają tu nowe bloki mieszkalne i przybywa mieszkańców – i będzie też więc przybywać uczniów.

Dodatkowa szkoła podstawowa w Śródmieściu ma na celu odciążenie zarówno SP 3 jak i SP 2, a także częściowo SP 4.
Jedynka zacznie działać z dniem 1 września 2018 roku. Na razie będzie to jedna klasa I, ale oczywiście docelowo nauczanie będzie się odbywać w klasach I-VIII. Szkoła będzie miała zapewnioną wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Budynek jest po termomodernizacji, wyposażony w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Jedyną koniecznością będzie dostosowanie go do potrzeb dzieci z najmłodszych klas.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1088

Powrót