Wiosna, ach to ty | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie pieczonej babki wielkanocnej

Wiosna, ach to ty

Opublikowano: 23-03-2018
W pierwszy dzień wiosny, przy dźwiękach przeboju Marka Grechuty i w odświętnie udekorowanej sali, którą opanowały wielkanocne babki, kurczaczki i zające - w takiej wyjątkowej scenerii odbyło się w środę, 21 marca, wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną.
Wręczenia upominków i dyplomów dokonał Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz, który nie krył swojego podziwu dla plastycznych talentów i pomysłowości twórców. - Z edycji na edycję kartki zgłaszane do konkursu są coraz piękniejsze. To sama przyjemność móc je oglądać, a i niemały dylemat wybrać te, które zostaną nagrodzone. Dziękuję, że kolejny rok z rzędu chcecie się z nami bawić i w ten szczególny sposób świętować Wielkanoc - powiedział burmistrz Bogdan Kożuchowicz, po czym złożył zebranym serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt.

Choć do pracy przysiedli wszyscy - maluchy, młodzież i dorośli, efekt za każdym razem był identyczny - urzekające, wyjątkowe i wdzięczne kartki. Było więc w czym wybierać, co potwierdzić mogli sami obecni na uroczystości. Sala w Miejskim Domu Kultury została bowiem udekorowana zgłoszonymi pracami.

Zgodnie z tradycją autorzy najpiękniejszych kartek zostali nagrodzeni nie tylko rzeczowo, ale i w sposób szczególny. Ich dzieła wydrukowano i rozesłano do instytucji, przedsiębiorstw i osób współpracujących z Urzędem Miejskim. W ich gronie była także ta najważniejsza kartka - zaadresowana na Pałac Apostolski w Watykanie, która trafi do rąk Papieża Franciszka.

A skoro święta to czas odwiedzin i wizyt u przyjaciół, korzystając z obecności z Miejskim Domu Kultury Burmistrz Bogdan Kożuchowicz wstąpił do pań, które w sąsiedniej sali brały udział w warsztatach florystycznych. Uczestniczki, pod okiem instruktora, wykonywały dekoracje wielkanocne oraz wiosenne kompozycje. Na stole królował więc bukszpan, a wśród pań atmosfera serdeczności, relaksu i dobrej zabawy.
Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 966

Powrót