Drogowskaz do kariery | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu ulotki i kartka z napisem Uniwersytety przyrodniczy we Wrocławiu

Drogowskaz do kariery

Opublikowano: 23-03-2018
Przyszli uczniowie szkół średnich, studenci oraz zainteresowani profilowanym kształceniem zawodowym w czwartek, 22 marca, w liczbie około pięciuset osób odwiedzili wnętrza Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbyły się VI Świebodzickie Targi Przedsiębiorczości i Planowania Kariery Zawodowej.
Targi to cykliczne wydarzenie organizowane przez Burmistrza Miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza oraz Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy Filia w Świebodzicach, podczas którego mieszkańcy miasta mogą zapoznać się z ofertami placówek edukacyjnych i zaplanować swoją ścieżkę zawodową. Ich celem jest podnoszenie świadomości edukacyjnej młodego pokolenia świebodziczan.

Wydarzenie otworzyli Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz i Grażyna Walczak - zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy, którym towarzyszyli wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, kierownik PUP Świdnica Filia w Świebodzicach Tomasz Stachowiak, dyrektor MDK Agnieszka Gielata i Ilona Szczygielska - kierownik Wydziału Promocji koordynującego wspólnie z PUP Filia w Świebodzicach organizację Targów.

Podczas tegorocznej edycji, na ponad dwudziestu stoiskach swoje oferty przedstawiły szkoły średnie, uczelnie wyższe, instytucje kształcenia zawodowego. Oferty dla zainteresowanych kontynuowaniem nauki na studiach, czy planujących swoją przyszłość w służbach mundurowych zaprezentowały m.in. uczelnie wrocławskie - Wyższa Szkoła Bankowa, Politechnika i Uniwersytet Przyrodniczy, Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe z Legnicy i Nysy, a także Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy i Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku.

Wśród szkół średnich nie zabrakło świebodzickiego Liceum oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Prosińskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Zespołu Szkół Politechnicznym "Energetyk" z Wałbrzycha. Placówka z długoletnią tradycją kształcenia w zakresie nauk ścisłych była gościem na świebodzickich targach po raz pierwszy. Uczniowie tej placówki przywieźli ze sobą m.in. własnoręcznie skonstruowanego robota - zdalnie sterowanego łazika.

Na wszystkich stanowiskach czekali służący cenną radą pracownicy poszczególnych instytucji, a także ulotki, prospekty i gadżety, jednak ostateczny, wcale nie łatwy wybór życiowej ścieżki, należeć będzie do młodzieży.

Pełna lista wystawców:

1. Świdnickie Centrum Edukacji
2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie
3. Politechnika Wrocławska - Filia w Wałbrzychu
4. Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa
5. Wojskowa Komisja Uzupełnień w Kłodzku
6. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy
7. Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach
8. Zespół Szkół im. S. Prosińskiego w Świebodzicach
9. Społeczna Akademia Nauk - Wydział Zamiejscowy w Świdnicy
10. Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
11. Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Wałbrzychu
12. Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Wałbrzychu
13. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
14. TEB Edukacja w Wałbrzychu
15. Powiatowy Urząd Pracy - Filia w Świebodzicach
16. EURES
17. Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdnicy
18. Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu
19. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
20. Zespół Szkół Politechnicznych - Energetyk z Wałbrzycha
21. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP Wałbrzych
22. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem organizowanym wspólnie przez Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza i PUP Filia w Świebodzicach będą X Targi Pracy w dniu 15 maja - Miejski Dom Kultury.
Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1772

Powrót