Gala Osobowości Roku 2017 Dolnego Śląska | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie Osobowości roku z tabliczkami

Gala Osobowości Roku 2017 Dolnego Śląska

Opublikowano: 16-03-2018
W czwartek, 15 marca, w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbyła się gala plebiscytu Gazety Wrocławskiej Osobowość Roku 2017 Dolnego Śląska. Podczas uroczystości Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz odebrał statuetkę Osobowości Roku 2017 w kategorii samorząd i społeczność lokalna. Bogdan Kożuchowicz zajął w tej kategorii I miejsce.
Statuetki wręczył laureatem Arkadiusz Franas, redaktor naczelny Gazety Wrocławskiej.
- To, co najlepsze, dzieje się w społecznościach lokalnych, w małych miastach, mam przed sobą niesamowite perły w koronie tego regionu, kłaniam się Wam serdecznie – mówił szef największego dziennika na Dolnym Śląsku.

Dla naszego miasta była to szczególnie miła uroczystość – burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz został zwycięzcą w kategorii „samorząd i społeczność lokalna”, uzyskując 3800 głosów. Burmistrz został nominowany przez redakcję GW za „pełną empatii i serdeczności postawę w obliczu tragedii, jaka spotkała Świebodzice (wybuch w kamienicy), rozumienie potrzeb drugiego człowieka, i szybkie zorganizowanie pomocy poszkodowanym mieszkańcom”.-
- Nadal ciepło mi na sercu, gdy myślę o wszystkich głosach, które na mnie oddano, jeszcze raz bardzo dziękuję za to zaufanie i dowody sympatii– podkreślał Bogdan Kożuchowicz. – My wszyscy, jak tu stoimy, jesteśmy zwycięzcami, bo zostaliśmy docenieni przez głosujących na nas mieszkańców, to znaczy, że wykonujemy swoją pracę tak, jak należy. Dziękuję i gratuluję wszystkim laureatom.

Mieszkańcy nie tylko Świebodzic, ale całego województwa, docenili wyjątkową postawę naszego burmistrza w obliczu ubiegłorocznej katastrofy z 8 kwietnia 2017 roku, kiedy to w wyniku wybuchu gazu zawaliła się kamienica, a w jej gruzach zginęło 6 osób. Głosujący docenili ogromne zaangażowanie Bogdana Kożuchowicza, empatię, szybkie zorganizowanie pomocy poszkodowanym w tej wielkiej tragedii. A przede wszystkim zwyczajną, ludzką wrażliwość i współprzeżywanie z bliskimi tych ogromnie bolesnych wydarzeń.

Plebiscyt trwał od stycznia. Składał się z dwóch etapów: powiatowego i wojewódzkiego. W etapie powiatowym burmistrz Bogdan Kożuchowicz uzyskał 576 głosów, zwyciężając i przechodząc tym samym do finału. 2 lutego rozpoczęło się głosowanie finałowe. 15 lutego o godz. 20:00 poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz liczbą 3800 głosów zwyciężył w kategorii „samorząd i społeczność lokalna”.
Galę poprowadziła red. Katarzyna Kaczorowska, a muzycznie czas gościom umilił Żeński Kwartet Smyczkowy The Sound Quartet.

Relacja z gali:
http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/osobowosc-roku-2017-oto-laureaci-naszego-plebiscytu,13012190/


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 904

Powrót