Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie budynku i samochodów zaparkowanych przed budynkiem

Wkrótce budowa Klubu Seniora

Opublikowano: 07-03-2018
To będzie jedna z ważniejszych społecznie inwestycji na Osiedlu Sudeckim w Świebodzicach. Miasto przystąpi do budowy świetlicy środowiskowej dla seniorów, zamieszkujących w tym obszarze miasta. Jest już wyłoniony wykonawca, jest także zapewnione finansowanie, bo budowa świetlicy jest elementem dużego projektu rewitalizacji obszaru ulic: Krasickiego, Słowackiego i Piaskowej, Jego wartość to 5,7 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie blisko 3,2 mln zł.
Budowa świetlicy, nazywanej już teraz Klubem Seniora, kosztować będzie ponad 334 tys. zł. Obiekt zlokalizowany będzie w pawilonie handlowym, w centrum osiedla, w pomieszczeniach udostępnionych przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Świebodzicach.

Ideą powstania tego miejsca jest integracja i aktywizacja społeczności w tej części miasta. Osiedle Sudeckie to jedno z pierwszych osiedli, które powstało w Świebodzicach, obecnie zamieszkuje je wiele osób starszych. Świetlica pozwoli zaktywizować te osoby, zachęcić je do działania na rzecz siebie i innych.

W klubie będą prowadzone warsztaty, spotkania z terapeutami, będzie to miejsce spotkań i ciekawego spędzania czasu.
- Na tym osiedlu jest bardzo dużo osób starszych, wiele z nich spędza całe dnie w czterech ścianach. Taka świetlica pozwoli ludziom wrócić do społeczeństwa, ponownie poczuć się przydatnym, czy chociażby miło spędzić część dnia – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który jest wielkim entuzjastą przedsięwzięcia. Zadanie jest jednym z priorytetów w zakresie polityki społecznej i elementem rewitalizacji zdegradowanych obszarów miasta.


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1009

Powrót