Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Logo PPP Partnerstwo Publiczno-Prywatne

Historyczna inwestycja wpisana do WPF

Opublikowano: 26-02-2018
Do Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Świebodzice – czyli strategicznego dokumentu, stanowiącego podstawę rozwoju samorządów, wprowadzono nową inwestycję, którą można chyba nazwać historyczną dla gminy. To realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego Dom Złotego Wieku – placówka całodobowej opieki nad osobami starszymi.
- Plan realizacji obejmuje lata 2018-2038. Gmina Świebodzice przystąpiła do przeprowadzenia postępowania w celu wyboru partnera prywatnego do wspólnej realizacji przedsięwzięcia dotyczącego przebudowy i nadbudowy budynku przy ul. Rekreacyjnej 2 w Świebodzicach, z przeznaczeniem na Dom Złotego Wieku- mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Formuła PPP to jedno z narzędzi do realizacji zadań publicznych, polegających na współpracy podmiotu publicznego i partnera prywatnego przy ich realizacji.

Gmina Świebodzice chce doprowadzić do zawarcia umowy z ewentualnym partnerem prywatnym, który zaprojektuje, przebuduje i sfinansuję inwestycję i będzie nim zarządzał, czyli przejmie ryzyka budowy i dostępności. Natomiast samorząd przejmie na siebie zapewnienie pełnej obsady pensjonariuszy – czyli przejmie ryzyko popytu. Jest to kluczowa sprawa, ponieważ przy takim podziale ryzyk, wydatki związane z tym przedsięwzięciem nie są wliczane do wskaźników zadłużenia gminy.

Przedsięwzięcie jest przewidziane na 20 lat - 2 lata proces inwestycyjny, a 18 zarządzanie obiektem w celu świadczenia usług. Szacowana wartość opłaty za dostępność w tej formule to 59 mln zł.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 932

Powrót