Kolejny chodnik gotowy | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu remont chodnika

Kolejny chodnik gotowy

Opublikowano: 26-02-2018
Wygodne dojście do Publicznego Przedszkola nr 3 „Niezapominajka” na Osiedlu Sudeckim z pewnością cieszy nie tylko rodziców uczęszczających tam maluchów, ale także mieszkańców pobliskich budynków wielorodzinnych. Miasto właśnie zakończyło remont chodnika przy ul. Zwycięstwa 22-24. Objął on 113 metrów, które zostały wyłożone kostką betonową. Koszt zadania to 27.000 zł, prace na zlecenie samorządu wykonała nasza spółka ZGK Świebodzice.
Niedawno gmina zakończyła remont chodnika przy ul. Mikulicza 11-17, 220 m nowego chodnika kosztowało ok. 34.000 zł, kilka miesięcy temu zostały przeprowadzone prace związane z budową chodnika i dojazdu do budynków Zamkowa 2-3 (koszt to 35. 000 zł), a wcześniej gmina wykonała bardzo oczekiwany przez mieszkańców dojazd do budynku 29-31. Tu także prace wyniosły kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Lada moment rozpocznie się kolejna, drogowa inwestycja na Pełcznicy. Nowa droga i chodniki powstaną przy ul. Zamkowej 6-20.

- W dzielnicy Pełcznica będzie się w najbliższym czasie więcej działo jeśli chodzi o inwestycje, to nie tylko chodniki i dojazdy do budynków, ale także kontynuacja remontu dróg na Osiedlu Wilcza Góra, które zostały zgłoszone i zatwierdzone w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. - W pierwszej kolejności to kontynuowanie prac na ul. Świerkowej.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1013

Powrót