Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie Dokumentów z komputerami

Wnioski ma dotacje już za tydzień

Opublikowano: 20-02-2018
Od 27 lutego będzie już można składać wnioski o przyznanie dotacji na wymianę ogrzewania w lokalach mieszkalnych. Wszelkich informacje nt. kryteriów oraz warunków, które należy spełnić by starać się o dofinansowanie, udziela Wydział Ochrony Środowiska UM, ul. Żeromskiego 27, pok. nr 3, tel. 74 666 98 15.
Przypominamy, że uchwała Rady Miejskiej, która wejdzie w życie właśnie 27 lutego, umożliwia mieszkańców miasta uzyskanie dotacji na zmianę systemu ogrzewania na bardziej ekologiczne.

Uchwała w sprawie zasad i trybu postępowania przy udzielaniu dotacji celowej na dofinansowanie zadań inwestycyjnych, związanych z ograniczaniem niskiej emisji na terenie Gminy Świebodzice zakłada dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania, opartego na paliwie stałym, na:

ogrzewanie gazowe

ogrzewanie elektryczne

olejowe

pompy ciepła.

Główną intencją przyjętych przepisów jest zachęcenie mieszkańców do likwidacji tradycyjnych pieców, opalanych węglem, groszkiem, itd. słowem wszystkim, co jest paliwem stałym. Warunkiem otrzymania dotacji jest likwidacja w mieszkaniu wszystkich źródeł ciepła, opartych na tym paliwie.

Wysokość dotacji wynosić będzie do 40 % kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej, niż 3 000 zł.

W ciągu najbliższych 3 lat samorząd przeznaczy na te proekologiczne działania 200 000 zł.

Wnioski będzie można składać od dnia 27 lutego, będą one do pobrania albo w Wydziale OŚ lub – elektronicznie - w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.swiebodzice.pl w zakładce Wydział Ochrony Środowiska.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1582

Powrót