Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Droga z drzewami we mgle

Zmiana klasyfikacji gruntów

Opublikowano: 13-07-2012
Burmistrz Miasta Świebodzice zawiadamia, że w 2011 roku dla miasta Świebodzice została przeprowadzona modernizacja ewidencji gruntów i budynków przez Starostę Świdnickiego, zgodnie z § 47 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001r w sprawie ewidencji gruntów i budynków.

Starosta Świdnicki w Informacji Nr GK.V.053-11/2011 w sprawie modernizacji ewidencji gruntów i budynków na obszarze miast Świebodzice i Żarów zawiadomił, iż projekty operatów opisowo-kartograficznych, opracowane zostały dla miasta Świebodzice w obrębie; Pełcznica 1, Pełcznica 2, Śródmieście 3, Ciernie 4 i Ciernie 5.

Powyższa informacja została ogłoszona 23.12.2011r w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego Nr 274, poz. 5187.

Następstwem dokonanej modernizacji jest zmiana użytków z gruntów sklasyfikowanych w operacie ewidencyjnym, jako grunty rolne zabudowane na tereny mieszkaniowe.

W związku zaistniałymi zmianami w operacie ewidencyjnym, ulega zmianie podstawa opodatkowania; grunty sklasyfikowane jako tereny mieszkaniowe podlegają opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości, a nie jak do tej pory, podatkiem rolnym.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1733

Powrót