Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

2018 Ekstremalna Droga Krzyżowa

Świebodzicka Ekstremalna Droga Krzyżowa

Opublikowano: 19-02-2018
Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku, z inicjatywy ks. Jacka Stryczka (prezes Stowarzyszenia Wiosna, które realizuje m.in. projekt Szlachetna Paczka). W 2018 roku Świebodzice pojawią się na liście ponad 250 miast z 11 krajów, które chcą zorganizować taką właśnie, wyjątkową trasę. Wstępnie zaplanowano wyjście na 23 marca.
EDK to przemarsz nocą wytyczonej trasy (ok. 40 km), w milczeniu, któremu towarzyszą duchowe rozważania. To zupełnie nowa duchowości i przeżywania.

- Podejmując decyzję o przejściu EDK decydujecie się na trud długiego marszu. By może pierwszy raz będziecie szli przez całą noc. Może by mgła, deszcz, śnieg lub błoto. Pierwszy raz samotnie, oderwani od świata, ze swoimi fizycznymi ograniczeniami i chęcią ich pokonania. To znakomity czas na stworzenie przestrzeni na spotkanie i rozmowę z Bogiem – zaprasza Ryszard, organizator wydarzenia. - Wyjście planujemy wstępnie na 23 marca br. Trasa rozpoczyna i kończy się w Świebodzicach. Przed nami dużo pracy przy jej opisaniu i opublikowaniu w internecie. Potrzebujemy pomocy turystów, piechurów, informatyków i osób do promocji. Budujemy sztab EDK.

Więcej o poprzednich edycjach EDK znajdziecie na Youtube (wpisz w wyszukiwarce – edk) oraz stronie www.edk.org.pl
Liderem rejonu jest Ryszard – mieszkaniec Świebodzic. Osoby zainteresowane mogą się kontaktować pod numerem telefonu: 535 145 615.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Ekstremalna Droga Krzyżowa
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1372

Powrót