Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Bogdan Kożuchowicz Osobowością Roku 2017 Dolnego Śląska Dziękuje

Bogdan Kożuchowicz Osobowością Roku 2017 Dolnego Śląska

Opublikowano: 16-02-2018
3800 głosów i zwycięstwo w prestiżowym plebiscycie Gazety Wrocławskiej – Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz został Osobowością Roku 2017 Dolnego Śląska w kategorii „Samorząd i społeczność lokalna”. Jest to plebiscyt, w którym Czytelnicy GW doceniają osoby, które w minionym roku zasłużyły się dla lokalnych społeczności.
Mieszkańcy nie tylko Świebodzic, ale całego województwa, docenili wyjątkową postawę naszego burmistrza w obliczu ubiegłorocznej katastrofy z 8 kwietnia 2017 roku, kiedy to w wyniku wybuchu gazu zawaliła się kamienica, a w jej gruzach zginęło 6 osób. Głosujący docenili ogromne zaangażowanie Bogdana Kożuchowicza, empatię, szybkie zorganizowanie pomocy poszkodowanym w tej wielkiej tragedii. A przede wszystkim zwyczajną, ludzką wrażliwość i współprzeżywanie z bliskimi tych ogromnie bolesnych wydarzeń. Za to właśnie burmistrz Bogdan Kożuchowicz został nominowany przez Redakcję Gazety Wrocławskiej, największego dziennika dolnośląskiego.

Plebiscyt trwał od stycznia. Składał się z dwóch etapów: powiatowego i wojewódzkiego. W etapie powiatowym burmistrz Bogdan Kożuchowicz uzyskał 576 głosów, przechodząc tym samym do finału. 2 lutego rozpoczęło się głosowanie finałowe. 15 lutego o godz. 20:00 poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz liczbą 3800 głosów zwyciężył w kategorii „samorząd i społeczność lokalna”.

- Jeszcze raz pragnę najserdeczniej podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie głosy, jestem naprawdę wzruszony tak licznymi dowodami sympatii i uznania – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Powtarzam od lat, że swoją pracę traktuję jako służbę na rzecz mieszkańców. Jestem tu dla nich, by pomagać, rozwiązywać problemy. Mieszkam tu i żyję od dziesiątków lat, Świebodzice to moje miejsce na ziemi. Staram się w swojej pracy być nie tylko burmistrzem, osobą zarządzającą, podejmującą decyzje – ale przede wszystkim człowiekiem, który słucha drugiego człowieka.

Laureaci plebiscytu spotkają się niebawem na uroczystej gali, podczas której zostaną wręczone nagrody. W kategorii „kultura” zwyciężyła Anna Morawiecka, dyrektor Wrocławskich Targów Dobrych Książek, w kategorii „działalność społeczna i charytatywna” Erazm Humienny, działacz Stowarzyszenia Ludzie Ludziom, zaś w kategorii „biznes” Markus Marcinkiewicz, prezes VEX Corp, przedsiębiorca i filantrop.

Serdecznie gratulujemy!
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Skrin z www artykułu gazety
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1038

Powrót