Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu tory i kule w kręgielni

Jest przetarg na kręgielnię

Opublikowano: 30-01-2018
Gmina Świebodzice ogłosiła przetarg w celu wyłonienia firmy, która dokona modernizacji kręgielni miejskiej, a to oznacza, że kolejny obiekt sportowy w mieście przejdzie gruntowny remont i zostanie dostosowany do potrzeb mieszkańców.
Gmina Świebodzice otrzyma na to zadanie 614 tys. zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wniosek o dofinansowanie zadania został złożony w czerwcu 2017 roku, w ramach pilotażowego konkursu, pn. "Mały Klub Sportowy" i zakładał przebudowę wraz z rozbudową istniejącej kręgielni przy ul. Rekreacyjnej. Wniosek otrzymał ocenę pozytywną, dzięki czemu przyznano wsparcie w wysokości 614 tys. zł netto. Koszt całkowity projektu to 1 mln 550 tys. zł brutto.

Będzie to kolejny obiekt sportowy w Świebodzicach, poddany gruntownej modernizacji. Tak było m. in. ze stadionem przy ul. Sportowej, który przeszedł gruntowną przebudowę i rozbudowę wraz z powstaniem nowego obiektu o charakterze socjalnym, basenem odkrytym przy ul. Rekreacyjnej (nowy obiekt gastronomiczno-socjalny, boisko plażowe, zagospodarowanie terenu zielonego, nowe brodziki); wreszcie z trwającą właśnie modernizacją Wodnego Centrum Rekreacji (budowa nowych saun, jacuzzi, itd.).
- Staramy się systematycznie poprawiać istniejącą infrastrukturę sportową lub uzupełniać ją o nowe obiekty - jak chociażby skatepark czy plac do street workoutu, bo takie są oczekiwania mieszkańców - podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - To także duży atut naszego miasta dla potencjalnych przyszłych mieszkańców, wybierających do zamieszkania właśnie Świebodzice. Doceniają fakt, że takie niewielkie miasto jak Świebodzice ma tak bogatą i zróżnicowaną ofertę obiektów sportowych. Kręgielnia z pewnością się do tego jeszcze bardziej przyczyni.

Po modernizacji na kręgielni będzie można grać zarówno w kręgle klasyczne, jak i bowling; powstanie wygodna szatnia, widownia oraz małe zaplecze gastronomiczne.

Przetarg został ogłoszony 23 stycznia. Potencjalni wykonawcy mogą zgłaszać swoje oferty do 7 lutego.

Termin wykonania modernizacji kręgielni to koniec października 2018 r.
Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1107

Powrót