Ścieżki wznowione | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie Ścieżki z mgłą

Ścieżki wznowione

Opublikowano: 23-01-2018
Wykonawca budowy ścieżek rowerowych na ulicy Kolejowej wznowił prace po przerwie. W związku z problemami wykonawcy na innych budowach, zmuszony był on do czasowego przerwania robót na ul. Kolejowej. Pomimo nacisków ze strony miasta o jak najszybsze wznowienie prac firma "powróciła" na ul. Kolejową dopiero w drugiej dekadzie stycznia. Aktualnie prace trwają i będą kontynuowane w miarę sprzyjających warunków atmosferycznych. Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia z tym związane.
Budowa ścieżek rowerowych i chodników odbywa się w ramach zadania "Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Gminie Świebodzice - Przebudowa i remont dróg w celu wydzielenia ścieżek rowerowych w obrębie ulicy Piasta, Mieszka I, Kolejowej, Zwycięstwa, Stawowej, Świdnickiej, Park Miejski na terenie Gminy Świebodzice". Termin wykonania tego zadania to 30 sierpnia 2018 r.

W ramach tego samego projektu trwa inna, duża inwestycja – przebudowa Placu Dworcowego i budowa Centrum Przesiadkowego. Zadanie jest już w połowie wykonane, jest gotowa kanalizacja deszczowa i sanitarna, oświetlenie uliczne; roboty drogowe, stabilizacja i podbudowa placu manewrowego.

Zakres prac obejmuje przebudowę nawierzchni drogowej z wydzieleniem placu manewrowego dla samochodów i autobusów wraz z ukształtowaniem terenu; budowę zatoki autobusowej i miejsc postojowych. Wykonane zostaną chodniki oraz zielony skwer z kwiatami i krzewami.

Plac zyska nowe ogrodzenie, schody zewnętrzne i pochylnię dla osób niepełnosprawnych.
W ramach prac wybudowana zostanie wiata przystankowa i rowerowa, pojawią się estetyczne kosze na odpadki, siedziska, słupki uliczne.

7 433 750,56 PLN – to całkowita wartość projektu „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Gminie Świebodzice”.


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 875

Powrót