Elżbieta na finiszu, Jadwiga startuje | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Elżbieta na finiszu, Jadwiga startuje

Opublikowano: 12-01-2018
Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjać, jedna z największych inwestycji drogowych w Świebodzicach – budowa ulicy Królowej Elżbiety wraz z całą infrastrukturą– zostanie zakończona w przyszłym tygodniu. Wykonawca kilka dni temu położył ostatnią warstwę asfaltu na jezdni, obecnie trwa układanie kostki brukowej na chodnikach i zatoczkach parkingowych. Zmotoryzowani mieszkańcy tej części osiedla mogą już w pełni korzystać z drogi, są jeszcze utrudnienia dla pieszych.
Zadanie było realizowane w dwóch etapach, ale największy zakres prac obejmował etap II, który rozpoczął się w ubiegłym roku. W ramach prac wybudowana została pełna infrastruktura podziemna (kanalizacja sanitarna, deszczowa, sieć wodociągowa, drenaż). Wykonane zostało nowe oświetlenie uliczne, nowa jezdnia o szerokości 6,6 m oraz chodnik obustronny o szerokości 2 m i zatoczki parkingowe.

Droga jest wykonana w najnowocześniejszej technologii – podobną zastosowano tylko na jednej ulicy w mieście, ul. Chmielnej.

Całość prac, zarówno w I jak i II etapie, została sfinansowana w stu procentach z budżetu gminy. Koszt inwestycji to ok. 4,5 mln zł.

- To ważna inwestycja drogowa, komunikująca nową i dynamicznie rozbudowującą się część Osiedla Piastowskiego – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. – Funkcjonuje tu przedszkole, przychodnia, osiedle domów, powstają kolejne budynki wielorodzinne. Prace przebiegły sprawnie i wierzę, że nowa droga będzie z korzyścią służyć mieszkańcom.

To jednak nie koniec prac w tym rejonie osiedla. Właśnie wystartowała budowa kolejnej ulicy, będącej niejako przedłużeniem Królowej Elżbiety. Chodzi o ulicę Królowej Jadwigi, przy której powstaje osiedle 18 wielorodzinnych domów.

To zadanie realizuje spółka Green Park Development KTC, która została wybrana w postępowaniu przetargowym. Obecnie wykonywane są roboty instalacyjne: budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej i sieci wodociągowej. Do tego będzie oświetlenie uliczne, chodnik i jezdnia. Termin realizacji – do k. listopada 2018 roku.


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 416

Powrót