Krasickiego w rewitalizacji | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie robót

Krasickiego w rewitalizacji

Opublikowano: 02-07-2018
Kompleksowe odnowienie ulicy Krasickiego w Świebodzicach, realizowane w ramach rewitalizacji obszarów zdegradowanych, weszło w kolejną fazę prac. Wykonawca zakończył oczyszczanie podwórek i terenów bezpośrednio przyległych do murów miejskich. Obecnie trwają prace w nawierzchni ul. Krasickiego od strony ul. Młynarskiej, ulica jest częściowo zamknięta, nie ma możliwości wjazdu od tej części miasta w ul. Krasickiego.
Wkrótce będą montowane wpusty deszczowe w jezdni, w ramach ustalonego przez wykonawcę harmonogramu prac. Rozpoczyna się także przygotowywanie fundamentów pod budowę komórek i garaży.

W ramach prac firma wykonuje także oczyszczanie murów obronnych, pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przy planowanym placu zabaw i skwerze rekreacyjnym z siedziskami i zielenią. Mur będzie podświetlony i szczególnie wyeksponowany właśnie przy skwerze rekreacyjnym.

Następne odcinki będą sukcesywnie wykonywane, a wykonawca ma czas na pełne zakończenie zadania do k. czerwca 2019 roku.

- Jestem przekonany, że ulica Krasickiego dostanie dzięki tym pracom drugie życie – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Cieszę się, że dzięki pozyskanemu dofinansowaniu kolejna część ścisłego Śródmieścia stanie się miejscem estetycznym i przyjaznym mieszkańcom.
* * *

5,7 mln zł – to wartość całego projektu rewitalizacji, w skład którego wchodzą: ulica Krasickiego, Słowackiego i Piaskowa oraz budowa świetlicy środowiskowej na Osiedlu Sudeckim. Dofinansowanie ze środków UE to 3 mln zł.


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1093

Powrót