Mamy kolejne 3,7 mln dofinansowania | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu kobieta i mężczyzna podpisujac umowy

Mamy kolejne 3,7 mln dofinansowania

Opublikowano: 16-07-2018
W poniedziałek, 16 lipca, burmistrz Bogdan Kożuchowicz podpisał umowę na kolejne, duże dofinansowanie dla Świebodzic ze środków unijnych. Świebodzice otrzymały ponad 3,7 mln zł na rewitalizację obszaru ulic: Krasickiego, Słowackiego i Piaskowej. Łączna wartość projektu to ponad 5,7 mln zł.

Mamy kolejne 3,7 mln dofinansowania

Rewitalizacja ulicy Krasickiego trwa od kilku miesięcy, zadanie dotyczy uporządkowania zarówno terenu podwórek i sąsiedztwa zabytkowych murów miejskich, jak i modernizacji nawierzchni ulic, chodników, budowę placu zabaw i skweru rekreacyjnego.

- Po termomodernizacji, niskiej emisji i budowie terenów rekreacyjnych to kolejne, duże dofinansowanie dla Świebodzic. Wszystkie złożone przez gminę projekty zyskały pozytywną opinię i wsparcie finansowe, co świadczy, że zostały przygotowane właściwie i spełniają oczekiwania społeczne – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Całkowita wartość projektów z udziałem środków unijnych w latach 2014-2018 to blisko 20 mln zł, dofinansowanie wyniosło 15,1 mln zł. Do tego trzeba jeszcze dodać środki krajowe, które gmina pozyskała m. in. na remonty i modernizacje dróg i chodników z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych, Ministerstwa Edukacji Narodowej (wysoka dotacja na modernizację kręgielni) czy środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na m. in. budowę kanalizacji i usuwanie azbestu.

Łącznie wartość pozyskanego dofinansowania w ostatnich czterech latach to 17,5 mln zł przy całkowitej wartości inwestycji z udziałem środków UE i krajowych na poziomie 24 mln zł.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1288

Powrót